Jaká je vaše ideální váha?

Každá z vás si určitě někdy položila otázku – jaká je moje ideální váha? Já také a mnohokrát jsem se tím trápila, obzvlášť v pubertě. Dnes již vím že zbytečně. Když se teď podívám na starší fotky tak nevěřím, jak moc jsem kdysi byla hubená, i přestože jsem se cítila pořád tlustě. Proč to tak je?
Vidíme samy sebe z jinéhé úhlu a dost často je to pouze iluze v naší hlavě. Nasazený předsudek že jsme tlusté.

Máme velký zadek a stehna, moc malá a nebo naopak moc velká prsa.

Nic není podle našich představ a kdybychom mohly, tak změníme úplně všechno. Tak možná všechno ne, věřím že na svém těle najdete alespoň jednu malou věc, kterou byste si nechaly. Já mám na sobě ráda nohy. Samozřejmě že nejsou dokonalé, mohly by být delší, ale i tak je mám ráda a myslím si, že mi docela sluší :). Ale teď vážně, zkuste na sobě také něco takového najít. Bude to ten první krok od nenávisti k vašemu tělu po akceptování a smiřování se s ním. V další fázi vaší akceptace zjistíte, jak moc jste vlastně vděční, že to tělo máte. Že máte dvě ruce, dvě nohy, dvě prsa, dvě oči. A pokud máte něco z toho jen jednou, buďte vděční i za to. Jsou lidé, kteří nemají ani to.
Ještě stále řešíte, kolik je vaše ideální váha? Vážně? Tak já vám povím neoficiální poučku.

Uvádí se, že byste měli vážit tolik kolik měříte a od tohoto čísla odečíst u žen 110 a u mužů 100.

Příklad: já měřím 166 cm, tudíž 166 cm – 110 = 56 kg. Lukáš měří 189 cm – 100 = 89 kg. Moje váha by tedy v ideálním světě byla 56 kg a Lukášova 89 kg. Jak už to tak ale bývá, v ideálním světě nežijeme a dost často je tato definice nesmysl. Pokud muži nebo ženy nabírají svalovou hmotu, budou vážit samozřejmě více. Podle mého nejlepšího vědomí a svědomí je naše ideální váha tehdy, když sportujeme, zdravě se stravujeme, relaxujeme a cítíme se dobře. Tehdy nemusíte řešit kolik vlastně vážíte, protože se cítíte ve vašem těle skvěle. Váha je jen číslo a ačkoliv to mnoho z vás řeší, nelpěte tolik na tom. Jsou důležitější věci na světě které stojí za vaši pozornost a uvidíte, že až to přestanete tolik hrotit, půjde váha dolů. A pokud děláte už maximum pro to, aby šla váha dolů a stále nejde, nezoufejte. I ty nedostatky na vašem tělě jsou vlastně krásné, protože dokonalost je děsivá a ve skutečnosti i hrozně nudná :). S láskou Simi

Kdysi

file000050

 

  vlcsnap-2015-11-02-01h11m28s3
Období kdy jsem byla nejhubenější a stále jsem měla pocit že mám co hubnout… Chci jen upozornit, že anorexií ani bulimií jsem nikdy netrpěla.

Dnes

1

 

  IMG_3340
Dnes jím vše na co mám chuť, jsem normální ženská, mám prsa, zadek, chodím si cvičit a je mi fajn!