Kdo jsem?

cropped-11.jpg
Nejlépe to asi vystihuje rozhovor, který jsem dělala pro časopis Maminka. V soutěži Maminka roku 2018 v kategorii blogerka jsem se umístila na 2. místě.
Kdy a proč jste začala blogovat?
K blogování jsem se dostala před více než čtyřmi lety přes videa na Youtube. Zajímala jsem se o jógu a zdravý životní styl, a tak mě napadlo natočit, jak cvičím pozdrav slunci. V té době jsem vůbec netušila, kam to bude směřovat a že se z Youtube stane tak mocné médium. Postupně jsem k Youtube přidala i blog SimiLife.cz a další sociální sítě. Moji sledující se mě často ptali, jak mají zhubnout a jak správně cvičit, a tak jsem si následně udělala i akreditované kurzy na instruktora Body and Mind a výživového poradce. Byly časy, kdy jsem řešila téměř každé sousto a myslela jsem si, že to je můj “smysl života”. Tak moc jsem se hnala za zdravým životním stylem, až mě to naprosto vyčerpalo. Přestala jsem to řešit a začala jsem si užívat vše, na co jsem měla chuť. Můj život (a zároveň i blog) se přestal točit kolem jídla a začal se točit okolo miminka. Teď jsem neskutečně šťastná, a i když je to občas hodně náročné, jsem vděčná, že to mohu sdílet s ostatními maminkami a navzájem se podporovat.
Jaké byly Vaše začátky?
Určitě lehčí, než by byly teď, ale i přesto jsem se hodně hledala. V té době člověk ani netušil, co vlastně dělá. Obsahu na Youtube bylo méně a divák si k vám našel cestu snáz. V dnešní době má téměř každý blog a natáčí na Youtube, tudíž je o dost těžší se prosadit. Jsou kladeny vysoké nároky na kvalitu videí, techniku, střih atd. Občas mi přijde, že pokud nemáte hned od začátku kvalitní video, nemáte šanci na úspěch. Také se hodně lidí hned od začátku zajímá, co z toho budou mít a jak se na tom dá vydělat. Pokud vás to nebaví a děláte to jen s vidinou zisku, troufám si tvrdit, že to vaši sledující vycítí a neocení. Naopak pokud vás blogování opravdu baví, bude to bavit i lidi okolo a tak nějak přirozeně si k vám najdou cestu i spolupráce. Díky spolupracím zas můžete vyzkoušet nové věci a vaše sociální sítě budou zajímavější, ale nemělo by to být jen o tom. Je důležité v tom udržovat balanc a nenechat se zlákat kdejakou zubní pastou zadarmo.
Já se v poslední době vracím k tomu “obyčejnu” a natáčím vlogy z mojí mateřské. Není tam žádné umělé světlo ani zvukové efekty, ale je to reálné. Maminky chtějí vidět, že někdo je na tom podobně jako ony, že se třeba také vůbec nevyspal a jediné, co ho drží při životě, je kafe. Zakládám si na tom, že jsem ke svým sledujícím upřímná a bezprostřední a na nic si nehraju.
Kdo jsou Vaši fanoušci a kolik jich teď akutálně je?
V současné době mám na Instagramu přes 10 tisíc sledujících a na Youtube jich je přes 20 tisíc. Dříve to byli lidé, kteří řešili hubnutí a zdravý životní styl. Moje tvorba se ale s otěhotněním změnila a nyní mě sledují převážně těhotné ženy a maminky na mateřské. Občas mě ale někdo mile překvapí, že sice nemá děti a ani je neplánuje, a přesto mě sleduje a baví ho to. Nejvíc mě ale dokáže potěšit, když mi někdo napíše, že mě sleduje od mých úplných začátků. Moje tvorba se hodně měnila a je pro mě neuvěřitelné, že tito sledující si tím vším prošli se mnou a stále je to baví.
Jaké jsou Vaše plány do budoucna?
Neplánuji. Člověk míní, život mění. Mám v hlavě nějaké vize, kam bych chtěla směřovat a vyvíjet se, ale těžko říct, zda tomu tak opravdu bude.
Hodně věcí je pokus omyl a nikdy člověk dopředu neví, jak to celé dopadne. Těžko soudit, kam vyústí kroky, které dělám nyní. Mám takové motto, kterým se snažím řídit a to je “Buď vděčná za vše, co ve svém životě máš, ale zároveň se usiluj a zdokonaluj, aby ses zítra měla ještě lépe než dnes.”

Na čem nyní pracuji?

Momentálně se věnuji svému osobnímu projektu #mamasraz, kdy pořádám veřejné srazy maminek. Již proběhlo pár v Praze a Ostravě. Přála bych si, aby se mamasrazy pořádaly pravidelně, nejlépe v každém městě. Maminky si tak mohou najít nové kamarádky z okolí, se kterými můžou chodit na kafe či na hřiště. Miluji propojení online a offline světa.
DSC01240
DSC01568
Navázala jsem spolupráci s E.conomia a píši pro web Žena.cz
Mimo jiné také pomáhám firmám se správou sociálních sítí a komunikací s influencery.
V případě zájmu mne můžete kontaktovat na brabcovasimona@gmail.com