6 tipů co dělat když váha nejde dolů!

Pokud jste se v lednu rozhodli zhubnout nějaké to kilo, určitě jste již nějakým způsobem změnili váš jídelníček a také zahrnuli více pohybu do vašeho denního režimu. Co ale dělat pokud se vaše váha nemění? Vydáváte tolik úsilí a přitom se výsledný efekt nedostavuje. Nezoufejte, i to se občas děje. Jelikož je každé tělo unikátní, neexistuje na to jeden návod. Proto vyzkoušejte hned několik tipů, které vám dopomůžou k vaší vysněné postavě.

1. Vyměňte váhu za krejčovský metr

Není nic horšího než když dřete v posilovně a dodržujete jídelníček a pak si stoupnete na váhu a zjistíte, že se vaše váha vůbec nezměnila. Proto se přestaňte vážit každý den a važte se maximálně 1x za 14 dní. Navíc skrz váhu stejně nic nepoznáte. Mohlo se stát že jste sice zhubli tuk ale nabrali svalovou hmotu a proto je váha stále stejná. Raději si měřte míry – prsa, pas, boky a zapisujte je. Díky tomu ihned uvidíte, zda se s vaším tělem něco děje a zda to jde tím správným směrem. Doporučuji si také zajít na změření tuku, svalů a vody v těle a jednou za čas opakovat. Věřte mi, váha není vše a dokáže být opravdu demotivující.

 

2. Kardio, kardio, kardio

Na internetu a v publikacích existuje mnoho desinformací, ale pokud jde o kardio všude se dočtete to samé – jedná se o nejúčinnější cvičení na hubnutí tuku. Speciálně pokud si hlídáte vaši tepovou frekvenci v rozmezí zhruba 60 – 70 % vaší maximální tepové frekvence a dodržujete ji nejméně 40 minut. Proč teda každý nedělá kardio a nemá dokonalou postavu bez tuku? Protože to je zatraceně nudné. K tomu abyste si drželi tepovou frekvenci v aerobním pásmu je potřeba vydat opravdu minimální úsilí a mnoho lidí to zkrátka neuspokojuje. Dávají přednost cvičení “na doraz” svých sil, protože pak mají pocit že skutečně cvičili. Ano, sice si možná zlepšili svojí fyzickou kondici, ale v žádném případě nespálili přebytečný tuk. Život je otázkou priorit.

3. Změňte váš dosavadní jídelníček

V dnešní době existuje mnoho odborníků kteří propagují určitý styl stravování. Ano, vypadají skvěle a tento jídelníček na ně funguje, ale bude fungovat i na vás? To že někomu vyhovuje jíst celý den jen vajíčka a avokáda neznamená, že u vás to bude mít stejný efekt. Pokud máte v tuto chvíli nastavený nějaký jídelníček, zhodnoťte ho po pár měsících. Jestli se za tu dobu váha nezměnila, něco je špatně. Při správném stravování a zhruba 3x týdenním cvičení byste měli hubnout cca 2 – 3 kg měsíčně. Pokud hubnete více, hrozí jojo efekt. Pokud nehubnete vůbec, měli byste něco změnit.

 

4. Trochu optimismu do toho umírání

Vím že je to těžké dřít a omezovat se v jídle a o to je to těžší pokud se vaše váha nehýbe. Ale nevzdávejte to. Hubnutí vyžaduje čas a vaši trpělivost. Pokud si dáte jednou dort, také hned nepřiberete. Kilogramy navíc se projeví až po čase. To samé je s hubnutím. Přistupujte k tomu s humorem a lehkostí. Představujte si to jaké to bude až budete mít vaši vysněnou postavu. S pozitivním přístupem jde všechno lépe.

5. Chvalte se v zrcadle

Mějte se rádi, i když máte nějaké to kilo navíc. Neberte to jako trvalý stav a věřte si, že to dokážete změnit. Pokud se smíříte s vašimi genetickými dispozicemi, nebudete se tolik nenávidět za to, že máte postavu např. jako hrušku. Tak to zkrátka je, ale na vás už je ji vytvarovat podle svých představ. Narovnejte se, buďte seběvědomí a uvidíte, že vás tak uvidí i okolí.

6. Nastartujte váš metabolismus

Pokud jste již kdysi zkoušeli nějaké drastické diety, půsty, detoxy a nebo jste kdysi hodně sportovali, může se stát že je váš metabolismus zpomalený a díky tomu se vám nedaří zhubnout. Tělo si ukládá všechny kalorie na později, pokud byste se ho opět rozhodli vystavit nějakému extrému.
Metabolismus nejlépe nastartujete pravidelným cvičením (už jsme opět u toho kardia!), vodou s citrónem, snídaní, pravidelnými malými porcemi jídla atd.

Držím vám moc palce a věřím, že vám alespoň některý tento tip pomůže. Pokud máte nějaký konkrétní dotaz tak mi napište na Facebook ZDE. S láskou Simi