Domácí pizza – snadná a výborná!

 

Jelikož jsme si tuto domácí pizzu opravdu oblíbili (děláme zhruba 1x týdně), přidávám recept i sem na blog. Tento recept vyjde na 1 větší pizzu, která se vám vejde na plech (viz mé foto). Za recept na těsto děkuji Nikče @nikolfjord, já k tomu přidávám ještě svůj postup na vykynutí a také recept na rajčatové sugo.

Budete potřebovat:

Na těsto:

300g hladké mouky

200 ml teplé vody

1 lžička sušeného droždí

1 lžičku soli

1 lžíci olivového oleje

Sugo na pizzu:

Rajčatový protlak

Třtinový cukr

Sůl

Bazalka

Oregano

Olivový olej

Pepř

Suroviny na pizzu:

Dle vašich chutí a preferencí

Určitě hodně sýru – doporučuji Mozzarelu, nebo jiný tvrdý sýr s obsahem min. 40% tuku

Kvalitní šunka

Salám

Olivy, kukuřice, cibule – cokoliv vám chutná

Postup:

Suroviny na těsto si smícháme ve velké míse a rukama vypracujeme těsto. Pokud se vám bude lepit, přidejte ještě trochu mouky. Těsto přendejte do jiné mísy a vložte do predehřáté trouby zhruba na 100 stupňů. Troubu vypněte. Nechte těsto kynout v teplé (vypnuté) troubě 1 hodinu.

Mezitím si připravte v misce sugo. Do rajčatového protlaku přidejte dle chuti třtinový cukr, olivový olej, bazalku, oregano, pepř a sůl.

Až vám těsto nakyne, přidejte tam ještě trochu mouky, aby se nelepilo. Připravte si plech s pečícím papírem. Z těsta opatrně vytvarujte tvar pizzy, který chcete. Potřete ho rajčatovým sugem. Jako první dejte sýr, poté šunku a nahoru salám, případně olivy, kukuřici a další suroviny dle chuti.

Pečte v troubě na 220 stupňů asi 20 minut. Pizzu hlídejte, aby se nespálila.

Dobrou chuť!