“A nenudíš se na té mateřské?”

“A nenudíš se na té mateřské?”

To bývá ta nejčastější otázka když potkám někoho známého. Je to již téměř měsíc co jsem na mateřské, ale zatím stále v očekávání na miminko takže by se mohlo zdát, že se čas vleče a můžu se doma i nudit.

Já to mám ale přesně naopak. Přijde mi že dny utíkají o dost rychleji, každý den mám spoustu aktivit a to přitom vstávám hodně brzy. To víte, s tím spánkem už to nemám úplně nejlepší – asi příprava na to co mě čeká po porodu :).

Musím říci že hodně času mi zabere blog, natáčení videí a sociální sítě – pokud sledujete můj Instagram tak jste si určitě všimli že jsem aktivnější hlavně v Instastories a dále také častěji píši články a natáčím videa na Youtube. Každý den odepisuji na emaily, často mám také nějaké pracovní schůzky a nebo srazy s kamarádkami, které se snažím ještě všechny vidět před tím než se malý narodí. Do toho chodím na předporodní kurz který mě čeká zrovna dnes a tento týden mám ještě jeden předporodoní kurz zaměřený na cvičení, gravidjógu a relaxaci, tak se moc těším. Pokud by vás také něco takového zajímalo, našla jsem ho na stránkách GravidjogaUrčitě vám dám pak vědět o čem to bylo a jestli mi nějak pomohl v přípravě na porod.

Další důležitou činností je samozřejmě příprava na porod a na miminko. Zhruba 1x týdně se chodí někam k doktorovi, během mateřské je potřeba zařídit veškerou výbavičku a také připravit porodní tašku. To už naštěstí vše mám, ale chvíli před Vánocemi jsem začala panikařit že ještě nemám spoustu věcí a co když by se miminko narodilo předčasně. Naštěstí jsme vše stihli připravit a už se jen těšíme, až bude ten náš drobek na světě.

Díky všem těmto aktivitám mě mateřská zatím maximálně baví – konečně se můžu věnovat naplno tomu co jsem vždy chtěla. Ano, má to samozřejmě svá omezení v podobě velkého břicha, ale to naštěstí v tomto případě ničemu nebrání. Vůbec nevím jak se to vše změní až se miminko narodí – pevně věřím že budu mít stále čas na to co mě baví, ale ze začátku to budu muset asi trochu (možná trochu více) omezit.

Pokud jste právě také na mateřské v očekávání tak se snažte tento čas využít maximálně jak to jde, věnovat se svým klidným koníčkům na které jste předtím neměly čas a hlavně hodně odpočívejte – výhodou je že vám to teď nikdo nemůže vyčítat :). S láskou Simi

 

Website Built with WordPress.com.