“A nenudíš se na té mateřské?”

To bývá ta nejčastější otázka když potkám někoho známého. Je to již téměř měsíc co jsem na mateřské, ale zatím stále v očekávání na miminko takže by se mohlo zdát, že se čas vleče a můžu se doma i nudit.

Já to mám ale přesně naopak. Přijde mi že dny utíkají o dost rychleji, každý den mám spoustu aktivit a to přitom vstávám hodně brzy. To víte, s tím spánkem už to nemám úplně nejlepší – asi příprava na to co mě čeká po porodu :).

Musím říci že hodně času mi zabere blog, natáčení videí a sociální sítě – pokud sledujete můj Instagram tak jste si určitě všimli že jsem aktivnější hlavně v Instastories a dále také častěji píši články a natáčím videa na Youtube. Každý den odepisuji na emaily, často mám také nějaké pracovní schůzky a nebo srazy s kamarádkami, které se snažím ještě všechny vidět před tím než se malý narodí. Do toho chodím na předporodní kurz který mě čeká zrovna dnes a tento týden mám ještě jeden předporodoní kurz zaměřený na cvičení, gravidjógu a relaxaci, tak se moc těším. Pokud by vás také něco takového zajímalo, našla jsem ho na stránkách GravidjogaUrčitě vám dám pak vědět o čem to bylo a jestli mi nějak pomohl v přípravě na porod.

Další důležitou činností je samozřejmě příprava na porod a na miminko. Zhruba 1x týdně se chodí někam k doktorovi, během mateřské je potřeba zařídit veškerou výbavičku a také připravit porodní tašku. To už naštěstí vše mám, ale chvíli před Vánocemi jsem začala panikařit že ještě nemám spoustu věcí a co když by se miminko narodilo předčasně. Naštěstí jsme vše stihli připravit a už se jen těšíme, až bude ten náš drobek na světě.

Díky všem těmto aktivitám mě mateřská zatím maximálně baví – konečně se můžu věnovat naplno tomu co jsem vždy chtěla. Ano, má to samozřejmě svá omezení v podobě velkého břicha, ale to naštěstí v tomto případě ničemu nebrání. Vůbec nevím jak se to vše změní až se miminko narodí – pevně věřím že budu mít stále čas na to co mě baví, ale ze začátku to budu muset asi trochu (možná trochu více) omezit.

Pokud jste právě také na mateřské v očekávání tak se snažte tento čas využít maximálně jak to jde, věnovat se svým klidným koníčkům na které jste předtím neměly čas a hlavně hodně odpočívejte – výhodou je že vám to teď nikdo nemůže vyčítat :). S láskou Simi