Opečovávat, ale nechat také trochu volnosti

V životě si přejeme mnoho věcí, ale jaký je ten správný recept na úspěch? Jak docílíme toho že se z našich snů stane realita? V první řadě je potřeba si uvědomit, že realita nebývá nikdy věrnou kopií našeho snu. I přestože se nám něco co jsme si velmi přáli splní, většinou to s sebou přinese i další aspekty, na které jsme předtím nepomysleli. Dám příklad. Pokud si přejeme být bohatí a úspěšní v našem businessu, může se nám to povést za předpokladu že pro to obětujeme opravdu hodně. Pak se nám to podaří a zjistíme, že jsme ztratili své přátele, koníčky a možná i náš osobní život. Je to logické. Vybíráme si priority a na ostatní nezbývá už čas, prostředky ani energie. Ale je toto opravdu to, co jsme si původně přáli?

Dle mého názoru je to pouze přesun určité energie z bodu A do bodu B a člověk si musí dát sakra velký pozor, aby udržoval balanc. Tím myslím samozřejmě rodinný a profesní život.

Je potřeba si pečlivě stanovit priority a při stanovení našeho snu nezapomínat i na běžné věci, které dost často bereme jako samozřejmost. Tyto priority si pak většinou uvědomíme příliš pozdě – až když o ně přijdeme. Je to zdraví, láska, rodina…

Pokud pracujeme na nějakém našem projektu, měli bychom ho opečovávat, ale také mu nechat trochu volnosti.

Je to jako s květinou. Když ji budeme zalévat každý den a starat se, jestli se jí vede dobře, bude chřadnout. Zaprvé ji přelijeme a zadruhé ji nikdy neuvidíme růst. Pokud se na ni podíváte ale za pár dní, zjistíte jak moc vyrostla a to bez vašeho zásahu. Vy jste dali pouze vodu, zbytek už jste nechali na ní.

Takhle to funguje téměř se vším. Občas mě popadají takové stavy že se stále dívám na svůj Youtube a blog a kontroluji, jak se změnily statistiky. A víte co? Zjistím že se tam vůbec nic nezměnilo a akorát mě to demotivuje. Naopak když se na statistiky podívám jednou za čas, vidím jak moc se to změnilo a jak je to vlastně skvělé.

Dívejme se na vše z většího úhlu, jedině tak uvidíte celek a nejen jeho části. S láskou Simi