Co jsou AFIRMACE? Jaké používám?

 

Setkali jste se někdy s afirmacemi? Používáte je? Afirmace je pozitivní myšlenka, která mění zatuhlé myšlení. Pochází z latinského slova, jež znamená posílit. Energií podpořená věta může ovlivnit změnu negativního přesvědčení a postoje. Jestliže si někdo například říká, že je neschopný, zbytečný a skutečně tomu věří, tak si ve svém životě vytváří odpovídající negativní stav. Pokud tuto negativní myšlenku odmítne a nahradí ji upřímnou pozitivní afirmací, může si ve svém životě vytvořit pozitivní změnu.
Afirmace se řídí duchovním stanoviskem, že život funguje směrem zevnitř ven. Čím častěji si je opakujete, tím větší mají účinek. Můžete mít afirmace v hlavě, v diáři, nalepené na zdi, v telefonu, zkrátka čím více, tím lépe. A o čem afirmace bývají? O lásce, zdraví, štěstí, bohatství… o všem, co si přejete v životě mít a s největší pravděpodobností teď nemáte. A nebo máte a přejete si to zachovat a uvědomit si, jak moc jste vděční za to, že to máte.
Je důležité, abyste afirmace vyjadřovali v přítomném čase a nepoužívali slova “snad”, “doufám”, “budu” apod.
Používejte pouze pozitivní afirmace, vyhněte se negacím, nepoužívejte slova “ne”, “nikdy”, “nechci” (např. nechci kouřit, nejsem nemocná).
Vnímejte, co říkáte. Měli byste cítit, že afirmace vychází přímo z vaší nejniternější touhy a že je čistá, nikomu neubližuje.
Podpořte afirmaci svojí duchovní silou a přesvědčením – než vytvoříte větu, musíte vědět, co skutečně chcete.
A které afirmace používám já? (musím se přiznat, že dříve jsem si je opakovala často, v poslední době to zas ustalo – musím opět začít! – proto píšu tento článek :))
 
“Jsem zdravá a krásná.”
“Jsem vděčná za to, že mám milující rodinu a přátele okolo sebe.”
“Miluji svého partnera, je nám spolu skvěle.”
“Dělám to, co mě baví.”
“Mám všechno, co potřebuji.”
“Jsem šťastná.”
“Plním si své sny.”
“Jím zdravé a chutné jídlo.”
“Mám vysněnou postavu.”
“Miluji své tělo.”
“Jsem klidná a v pohodě.”
“Mám práci svých snů, baví mě.”
“Mám skvělé lidi okolo sebe.”
“Jsem u moře a jsem šťastná.”
Účelem afirmací je osvobodit se a vytvořit si lepší život. Afirmace pro nás nesmějí být trestem ani nepříjemností. Provádějte je s radostí a nadšením, budou účinkovat rychleji. Opět zde platí pravidlo – trpělivost růže přináší. Držím vám palce a přeji, ať se brzy vaše afirmace stanou skutečností. S láskou Simi!