Jo a ještě jsem zapomněla! M E D I T A C E …

.. je klíčem k radosti a lásce

Včera jsem napsala článek o tom, jak jsem vše přestala hrotit a k mému překvapení měl velký úspěch! Ani jsem nečekala, jaký rozruch vyvolá na mém blogu a kolik vás sem zavítá. Děkuji vám za to, vážím si toho a motivuje mě to k psaní více takových zamyšlení.
Tím spíše, že to jsou opravdu moje myšlenky a tak, jak to mám. Není to žádná fikce. Je to jako kdybych psala svůj deník, kterým se směřuji tím správným směrejm a motivuji k lepšímu životu. K takovému, jaký si přeji žít.
Každý člověk chce ve vnitru srdce jen jedinou věc – a to je být šťastný. Co je ale štěstí? Můj táta (trochu pesimista, ale jak on říká “realista”) tvrdí, že štěstí je to, když se vám během dne nestane žádná katastrofa. Když přežijete život v poklidu a bez úhony. Když mi volá a ptá se mě, co je nového a já řeknu že nic, je rád. Říká, že je to dobře, protože se nestala žádná tragédie. Něco na tom pravdy bude a určitě to stojí k zamyšlení, na druhou stranu když se během dne nestane nic nového, znamená to stagnaci. Stereotyp, který člověka ubíjí a podle mého názoru nevede ke štěstí… Co myslíte vy?
Ve včerejším článku jsem zapomněla zmínit jednu podstatnou věc, která možná také dopomohla k tomu, jak to v současné době mám, a to MEDITACI. Provází mě teď posledních pár týdnů, kdy každý všední den chodím meditovat na 10 – 15 min a ačkoliv jsem tomu nepřidávala nějaký větší význam, až teď si uvědomuji, že na mém klidu a vyrovnání mohla mít právě ONA velký podíl.
Dříve jsem bývala takový pytlíček nervů, který se rozsypal i z nejmenší prkotiny. Mé nálady skákaly nahoru a dolů. Byla jsem citově nestabilní. Ano, braní hormonální antikoncepce tomu rozhodně nepomáhalo (pilulky již neberu několik let a už bych je brát nezačala). Zkrátka mě rozhodila každá maličkost. Neříkám, že jsem nyní klidná jako Buddha, ale rozhodně to je o mnoho lepší než kdysi.
K meditaci jsem byla dříve dost skeptická a nedovedla jsem pochopit, proč bych měla někde sedět deset minut a nic nedělat. Přivedl mě k ní až jeden workshop v práci (opět se dostávám k tomu být vděčná za mou práci) a během něho jsem pochopila, co to s mým tělem a myslí dokáže. Naučí vás to zvládat stresové životní situace více v klidu, s rozvahou a se správným rozhodnutím jak situaci vyřešit. Dokážete se více koncentrovat a využít všechnu vaši sílu na jednu činnost. Dává vám to víru, že zvládnete vyřešit všechno, co vám život přinese.

Pokud někdo věří v Boha, tak já věřím v meditaci.

S láskou Simi