Tipy, jak otěhotnět – mé zkušenosti

Tento článek je věnovaný všem ženám, které chtějí otěhotnět (a zatím se to nedaří). Aktuálně jsem podruhé těhotná a musím zmínit, že rozhodně nejsem žádný odborník v této oblasti. Navíc každá žena je jiná, neberte to prosím jako 100% návod. Budu zde sdílet jen své tipy a doporučení, co jsem dělala já a co mně pomohlo otěhotnět poměrně rychle. Zároveň pod článkem nechám možnost komentářů, kde můžete napsat své zkušenosti a pomoci tak ostatním ženám.

U prvního těhotenství jsem otěhotněla zhruba po 3 měsících od “snažení”, u druhého také. Až teď u druhého jsem si uvědomila, co mi asi opravdu pomohlo. Ale začnu hezky od začátku.

  1. Užívejte kyselinu listovou

Hned jak budete zvažovat těhotenství, začněte užívat kyselinu listovou. Na trhu existuje velké množství tohoto doplňku stravy, můžete koupit online nebo v lékárnách.

2. Nekuřte, nepijte alkohol nebo ho výrazně omezte

Chovejte se ke svému tělu tak, jako kdyby už bylo těhotné. V těhotenství také nebudete kouřit ani pít alkohol – vím, že někdo v malém množství pije i v těhotenství, ale já tedy nepila vůbec. Naštěstí na to nemám chuť, takže mě to ani neláká.

3. Nebuďte tím tolik posedlí

Tohle se snadno říká, ale hůře aplikuje, já vím. Pokud se pár snaží dlouhodobě a stále se nedaří, musí to být strašně těžké. Do toho tlaky od okolí, nevhodné poznámky…. Je těžké na to nemyslet a nepropadat beznaději. Ale musíte se držet. Doporučuji si najít v životě něco jiného, k čemu se upnete – nový koníček, práce atd. Zkrátka cokoliv, co vaše myšlenky odvede od miminka. Přijde mi, že miminko je jako semínko. Pokud ho budete nonstop sledovat, nikdy neuvidíte, jak roste. Pokud mu dáte ale prostor, budete překvapení, jak rychle vyrostlo!

4. Ovulace

Bez té to prý nejde. Na internetu najdete mnoho kalkulaček a výpočtů, jak zjistit vaše plodné dny, např. tady. Já tedy věděla své ovulační dny jen +-, nikdy jsem si nedělala ovulační testy. Pokud to chcete vědět přesně, můžete si koupit ovulační testy (opět dostupné online nebo v lékárnách).

Pohlavní styk by měl proběhnout právě v odbobí ovulace, nebo pár dní před ovulací. Samozřejmě že existují výjimky, ale při ovulaci je největší pravděpodobnost otěhotnění.

5. Nohy nahoru!

A dostávám se k tomu, na co asi většina z vás čeká (vy, co jste sem přišli z mého Instagramu, kde jsem to nakousla). Hodně lidí to zná z filmů, slyšela od známých, ale nenapadlo by vás, že to může opravdu fungovat. Po pohlavním styku se doporučuje, aby žena zvedla nohy nahoru a vydržela tak alespoň 5-10 minut. Nohy si můžete opřít o zeď a zadeček podložit polštářem. Někdo také doporučuje udělat svíčku. Ano, je to trošku srandovní, ale v tomto případě prostě gravitace funguje.

Další důležitá věc. Většina žen směřuje po pohlavním styku hned do sprchy. Při snaze o otěhotnění to nedělejte a zkuste to vydržet bez sprchy pokud možno pár hodin, ideálně přes noc. Ano, může to být nekomfortní, ale pokud chcete miminko, je to opravdu minimum, co pro to můžete zkusit udělat. Doporučuji to vydržet alespoň v období ovulace.

A to je vše! Takhle “snadné” to je 😀 Ale teď vážně. Moc bych si přála, aby alespoň některé z vás toto pomohlo a dočkaly jste se svého vytouženého miminka. Někdy to bývá složitější a i když “stojkujete”, jak chcete, miminko tam není. Neztrácejte naději. Znám mnoho žen, které si prošly roky čekáním a nakonec se dočkaly. Věřím, že i k vám si miminko jednou najde cestu ❤

P.S.: Pokud se vám na základě těchto tipů povede otěhotnět, budu moc ráda, když mi to napíšete ať už sem do komentáře, na můj Instagram či email. Držím moc palce! Simi