Tipy na Vánoční dárky! Pro miminka i starší děti

Na Instagramu vám průběžně ukazuji tipy na Vánoční dárky, ale rozhodla jsem se to celé sepsat do článku, aby to pro vás bylo přehledné. Navíc zde najdete i tipy na dárky pro miminka hned od narození. Vycházela jsem z našich zkušeností a zapátrala jsem v paměti, které hračky Edwínka bavily a stojí za to je pořídit. Ještě bych ráda zmínila, že tento seznam slouží pouze jako inspirace a nikoliv návod, co vše byste si měli koupit. Zařadila jsem zde i tipy na věci, které my sami doma nemáme a ani mít nebudeme. Vždy vám u dané hračky popíšu, proč ji doporučuji pořídit. Každý máme jiné možnosti a dle mého názoru je naprosto v pořádku, pokud vaše dítě dostane pár vánočních dárků (nebo dokonce jeden! – miminka z toho beztak nemají rozum). Vánoce by měly být hlavně o rodinné pohodě a čokoládových pracnách 😀 Zpět ale k mým tipům na Vánoční dárky. Tady jsou:

Pro miminka 0+m

  1. Knížka pro miminka Taf Toys

Pamatuji si, že Edwínka tato knížka hodně bavila. Uvádí se, že je vhodná do kočárku, ale my ji používali hlavně doma na hraní. Má dvě strany, které se přizpůsobují vývoji miminka. Na jedné straně převažuje černobílá barva a součástí je i zrcátko. Je vhodná první tři měsíce, kdy miminko vnímá hlavně tyto kontrastní barvy. Druhá strana je barevná a jsou na ní šustící části (lísteček, ouška), které miminko krásně stimulují a rozvíjí. Najdete tady.

10635TAFIMG_20180316_152752_671

 

2. Chrastítko mráček Taf toys

Pokud hledáte dostupné chrastítko, které má krásný design a ještě bude miminko bavit, tento mráček můžu vřele doporučit. Edwínka na něm bavily korálky a také růžové stužky, které mají stejný materiál jako cedulky (děti v tomto období cedulky milují!) Není to hračka, která by zabavila miminko na dlouhé roky, ale poměr cena/výkon je podle mě super.

12075TAF

3. Hudební pult do auta Tučňák

Do třetice všeho dobrého značka Taf toys. Tento pultík do auta jsem Edwínkovi pořídila poměrně pozdě (je totiž vhodný od narození miminka), ale o to více mě potěšilo, že ho stále baví. I nyní (v jeho 19 měsících) ho v autě zabaví. Díky ovladači si Edwínek pouští písničky a věřte nebo ne, dokáže u toho vydržet dlouhou dobu. Na delší cestování musím mít v autě připravené samozřejmě i záložní hračky (a jídlo!), ale tento pultík do auta je podlě mě super věc a rozhodně ho můžu doporučit. Je vhodný pro autosedačku proti směru jízdy.

12285TAF

Screenshot 2019-07-13 at 21.50.04

 

4. Mušelínové plenky/deky Little Unicorn

Tato nová značka je tak krásná, že vám ji sem musím dát! Žádnou plenku ani dečku Little Unicorn nemáme (už je totiž moc nevyužíváme a dek na přikrytí máme hodně), ale ten design je opravdu boží. No uznejte sami..

 

 

A troufám si tvrdit, že pro Instagramové nadšence je to tak trošku “must have”!:) Mají totiž i speciální design přímo na focení miminek. To je tak roztomilé, že se kvůli tomu možná zvedne i porodnost… 😀 Plenky a dečky Little Unicorn najdete např. zde.

UB2000-2_uncompressedUB2000-9_uncompressedUB2002_uncompressed

Pro děti 12+m

1. Houpací kůň/sloník/skútr …

My doma nemáme ani jedno, protože tak trochu “bojujeme” s místem, ale strašně se mi to líbí. Kdybych nemusela řešit místo, něco z toho by Edwí dostal (teda toho růžového koně asi ne, ale strašně se mi líbí :))

Pro nejmenší děti je od 9 měsíců vhodný tento sloník Ellery . Dále od 12 měsíců je vhodný již zmiňovaný houpací kůň Belle. A pro starší děti je super tento houpací skútr Childhome nebo Kids Concept. Mají i různé barvy, ale to už si najdete.

 

64491aw01mp644990900MAP

 

2. Kids Concept dodávka

Dřevěné hračky jsou super a tato dodávka je vhodná od 12 měsíců. Rozvíjí jemnou motoriku a věřím, že dokáže zabavit i starší děti. My doma nemáme, ale přemýšlím nad ní…

1000172kc1000173kc

3. Kuchyňka Kids Concept 

Kdo nemá doma dětskou kuchyňku, jako by nebyl… Tak my nejsme 🙂 Kuchyňku nemáme, opět bojujeme s místem a asi ji ani pořizovat nebudeme. Uvidím časem, ale je pravda, že kdykoliv přijdeme do nějaké herničky a je tam kuchyňka, Edwínka vždy moc baví. Moc se mi líbí tato.

1000161kc

Pro děti 24m+ (případně i od 18m+)

1. Hudební box – zvířátka

Tuto hračku jsem vám ukazovala nedávno na Instastories a měla obrovský úspěch. Ono je totiž potřeba vysvětlit, jak funguje. Z fotky to není vůbec poznat. Uvnitř krabičky a na zvířátkách je magnet. Když krabičku natáhnete klíčkem, který najdete ve spodu krabičky, rozezní se melodie (taková ta klasická, co známe již od našich babiček). Jakmile zvířátka umístíte nahoru krabičky, roztočí se a začnou tančit! Edwínek z toho byl nadšený a vůbec to nechápal 😀 Pak zkoumal klíček a snažil se ho natáhnout, aby zapnul melodii. Rozhodně to je hračka pro celou rodinu a mě osobně se to strašně líbí (dýchá to na mě dobou, kdy ještě neexistovaly dětské tablety a byly jen jednoduché dřevěné hračky). Hudební box najdete i v několika jiných designech.  My máme s prasátkem a kravičkou, ale je i se zajíčkem a liškou, slonem a medvědem, a nebo lvem a zebrou.

 

2. Skládání ovoce

Přiznám se vám, že tuto hračku bych si asi sama nevybrala. Na první pohled mě moc nezaujala, ale na doporučení v Kidtown.cz jsem jí vzala. Byla jsem trošku skeptická, zda se Edwínkovi bude líbit, ale již při první ukázce (a v dalších dnech, kdy jsem mu ji zase ukázala) si s ní Edwínek vydržel hrát opravdu dlouho. Sada obsahuje 10 dílů – základovou desku, na které jsou 3 zelené kolíky a na ně se umisťují jednotlivé druhy ovoce, které jsou navíc rozřezané na několik částí. Deska je ze dřeva, ovoce má na sobě gumové pásky, kdy každý pásek má jinou povrchovou strukturu, což přispívá k rozvoji hmatu. Pomocí této hračky děti dále rozvíjejí jednoduché počítání (např. z kolika kousků je hruška?), jemnou motoriku, prostorové vnímání, úchop či se učí rozpoznávat barvy. V takové fázi ještě s Edwínkem nejsme, ale jsem ráda, že je to opět dlouhodobá hračka, která nám může vydržet několik let (největší výzva je vždy udržet všechny součástky pohromadě !). Skládání ovoce najdete zde.

 

P.S.: Teď se k rozepsanému článku vracím asi po 2 týdnech a musím dodat, že toto skládání ovoce Edwínka baví každý den! Takže za nás super hračka, ačkoliv jsem si myslela pravý opak…

3. Šroubování

Dřevěná hračka šroubování bude super pro děti od 2 let. Přiznám se, že Edwínka ještě moc nechytla, ještě k ní musí dozrát, takže jí asi zabalím a dám ke 2. narozeninám, které bude mít v únoru. Krásně propracovaná dřevěná hračka je skvělá  na procvičování motorických schopností, procvičení barev a koordinace ruka-oko. Líbí se mi, že každý šroubek má stejnou barvu jako daný otvor, do kterého patří. Opět je to hračka na delší dobu, přitom je skladná a můžete ji vzít i na cesty. Asi nadchne více chlapečky, ale potěší  i holčičky kutilky :).

 

4. Sensory Blocks

Smyslové kostky jsem vám již ukazovala. Na cesty se moc nehodí, ale domácí podívaná je to parádní! Jak jsem již na blogu psala, tyto smyslové kostky jsou tak trochu hračka i pro nás dospělé, jelikož v sobě každá kostka obsahuje jinou náplň (kapalinu, korálky, barevný písek). V kapalině jsou navíc třpytky, což pro nás ženy (rozené straky) je pastva pro oči! 🙂

Ze smyslových kostek se dají tvořit různé obrazce, pyramidy, děti se díky nim učí rozpoznávat tvary, skupenství, barvy a spoustu dalšího. Edwí se díky nim naučil skládat hračky do krabice, což jsem tedy velmi uvítala!) Pokud chcete udělat někomu obrovskou radost a dát mu krásný hodnotný dárek, tyto kostky jsou super volba.

71

 

5. Provlékání krásná zvířátka

Provlékání je u nás velká zábava. Už máme doma provlékání ovoce od Kidtownu, a protože to Edwínka moc baví, rozhodla se mu pořídit i zvířátka z Chytré opičky.

Design zvířátek je opravdu krásný. Také se mi líbí, že šňůrka na navlékání je jiná než u ovoce, takže Edwínek trénuje jemnou motoriku a pokaždé to má trošku jiné. Zvířátka máme poměrně chvíli, ale už teď vím, že to bude stejný hit jako ovoce. A také se moc těším, až Edwí začne vnímat, že to jsou zvířátka a bude rozpoznávat, jaký druh zvířátek to je.

IMG_0038IMG_0039IMG_0050IMG_0054IMG_0060IMG_0048

 

6. Vyskakovací zvířátka Legler

Dřevěná motorická hračka vyskakovací zvířátka mě zaujala v první řadě svých roztomilým designem (ty pastelové barvy jsou opravdu nádherné), a zároveň svou funkčností. Není to jen vkládání dřevěných tyček do dírek, ale umožňuje to i zvířátka vystřelovat, což děti zaujme. Edwínek sám vystřelovat ještě neumí, ale baví ho strkat zvířátka do dírek a také se mu líbí zvuk, který pružiny v dírkách vydávají.

IMG_0093IMG_0083IMG_0081IMG_0076IMG_0074IMG_0062

 

Pro děti od 3 – 4 let

  1. Re-cycle-Me

Tyto sady jsem viděla na prodejně Kidtown a strašně se mi to líbilo! Re-Cycle-Me jsou inspirativní sady, ze kterých vyrobíte ekologické věci pro princeznu či piráty, různá zvířátka, robota či raketu. Hračka rozvíjí tvůrčí schopnosti a především vede děti k recyklaci odpadu,protože děti učí vyrábět věci se zbytků použitých věcí. Mají různé druhy, např. tato vám pomůže vyrobit hračky z PET lahví pro holčičky a tato zas pro kluky.

1ec57d5a6753ab9ba18c4a099d55af1dabba1f2d3489_re16gs276-toiletrol-girls

2. Válce s barevným olejem

Tyto fascinující válce (vlastně jen ten růžový) jste opět mohli vidět u mě na Instastories. Úplně na rovinu přiznávám, že je to “hračka” pro mě. Edwínkovi to možná na chvilku půjčím, ale já se na to vydržím dívat dlouhé minuty (kdybych nemusela nic dělat, vydržím i hodiny!:). Uvnitř válce je speciální husté želé, které pomalu stéká dolů a je to neskutečný relax! Je to jako forma meditace, na kterou teď nemám čas (samozřejmě že to jen o prioritách, takže se k meditaci zkrátka neumím dokopat, ale měla bych…). No ale zpět k válcům. Prý je to vhodné pro děti od 3 let, takže si dovedu představit, že to pro ně bude hodně zajímavá podívaná. Sady zaujmou a fascinují a jsou ideálním zdrojem pro klidné zaměření, inspirativní zvědavost, rozvoj kreativního jazyka a pochopení jednoduchých vědeckých principů.

 

A to je vše, přátelé! Bylo to dlouhé, hodně fotek a inspirace, tak doufám, že jsem vám pomohla vybrat alespoň 1 hračku, kterou byste mohli k Vánocům věnovat svému dítěti nebo dětem ve vaší rodině.

S láskou, Simi