Jak jsme oslavili rok a půl?Tipy na dárky pro 18 měsíční batole

Dne 23.8.2019 oslavil náš Edwínek rok a půl! Žádná velká oslava se ale nekonala. V té době jsme byli v Barceloně, a tak jsme to oslavili na pláži se spooostou kamínků! Ty má totiž Edwí stejně nejraději.. a také dostal heliový balónek, který ale zneškodnil během pár hodin 😄

Úplně bez dárků ale Edwí nezůstal. Ještě před odjezdem dostal pár krásných věcí, které vám ráda doporučím. Pokud hledáte inspiraci, co je vhodné pro děti od 18 měsíců, můžete se inspirovat.

1. Senzorické smyslové kostky

7

Tato rozvojová hračka je za mě číslo jedna! Smyslové kostky Sensory Blocks jsou vzdělávací hračkou pro děti od 18 měsíců. Díky jednotlivým kostkám děti poznávají tvary, chování různých skupenství nebo barvy. Z kostek také mohou postavit zajímavé abstraktní stavby.  Každá kostka obsahuje jinou náplň (písek, kuličky, vodu, plastovou destičku), jiný zvuk, má jinou konzistenci a různou váhu i tvar. U dětí tak podpoříte rozvoj smyslu pro kombinaci, jemnou motoriku a navíc je naučíte rozpoznávat různé barvy i tvary.

Edwí se díky nim konečně naučil nosit věci a skládat je do krabice. To považuji za obrovský úspěch, do té doby vůbec netušil, co po něm chci. Jinak já sama se na smyslové kostky nemůžu vynadívat, je to hračka i tak trošku pro nás maminky 😊 Už se moc těším, až si z nich Edwí bude skládat věže, ale na to si ještě nějaký čas počkám. Moc oceňuji, že to není hračka pouze na krátkou dobu, ale zabaví i starší děti. Dle mého názoru se investice do smyslových kostek opravdu vyplatí. Pokud byste hledali inspiraci na další hračky pro rozvoj smyslů, mrkněte na stránky Kidtwon.cz, kde mají neskutečný výběr rozvojových hraček a vybere si opravdu každý. Mně se moc líbí i tyto duhové kamínky, ale na to je ještě Edwí moc malý.

2. Nářadí Kids Concept

1

Prosím pěkně, my máme doma asi malého opraváře! On vždy zkoumá všelijaké šroubky a snaží se vše rozmontovat. Proto když dostal toto Kids Concept nářadí, byl opravdu nadšený! Vydrží u toho sedět opravdu dlouho (což nebývá zvykem) a je to moc pěkně zpracované. My tento opravářský set dostali už dříve, ale Edwího začal naplno bavit až nedávno. Tuším, že výrobce uvádí věk až od 3 let, ale dle mého názoru 18 měsíců je věk, kdy už tomu děti začínají rozumět a bádat, na co všechny ty součástky slouží. Dřevěné hračky mají své kouzlo a jsem ráda, že ho konečné Edwí objevil.

3. Nočník Buubla

Toto je hodně individuální, ale 18 měsíců je dle mého názoru vhodná doba začít zkoušet na nočník. Tedy takto – my už zkoušeli o dost dříve, ale Edwí naprosto netušil, co po něm chci. Navíc jsme měli nějaký malý nočník, do kterého se Edwí skoro nevešel. Tento Buubla nočník je parádní! Je dostatečně velký a navíc se dá díky postranním gumám stáhnout a vzít kamkoliv s sebou ven. Dá se k tomu pořídit i velmi stylové pouzdro, díky kterému nikdo nepozná, že s sebou vláčíte nočník.

39-3_buubla-nocnik-sedy

4. Oblečení Kavalu

Kavalu je česká firma, za kterou stojí dvě šikovné maminky a šijí kvalitní designové oblečení pro děti. My od nich máme medvědí setík (mikinu a tepláčky), které snad na podzim ještě vynosíme. A teď před Barcelonou nám ušily parádní kraťásky a trika. A pozor – dokonce jsou k tomu i fixky, kterými se na trička dá kreslit! Všechno oblečení je úžasně pohodlné a ze 100% bavlny. Edwího nikde netlačí a navíc mu ještě sekne! 😊

-5356644061454729941_IMG_7771IMG_15731C194BD4-56F2-414A-A338-DDF3F7274476IMG_2086

5. Odrážedlo

cwbbw

Odrážedla bývají většinou vhodná od 18 měsíců. Hodně dětí na nich zvládá jezdit již dříve, ale my s Edwínkem zatím ještě vyčkávali a pořídíme mu ho až nyní. Zatím ho doma nemáme, ale líbilo by se mi např. toto dětské odrážedlo Childhome.

A jak to máte vy? Co jste pořídili vašim dětem k 18 měsícům, nebo se chystáte pořídit? Napište mi dolů do komentáře a inspirujte i ostatní maminky.

S láskou, Simi