Tipy na lepší Instagram!

Když jsem si před nějakým časem zakládala Instagram, nikdy by mě nenapadlo že mu absolutně propadnu a budu ho používat častěji než Facebook. Zprvu jsem tam dávala náhodné fotky, ale postupem času jsem začala být více pečlivá ve výběru a snažila jsem se, aby mé fotky byly co nejlepší. Zde jsou mé tipy a triky jak na lepší Instagram:

1. Nepřepalujte fotky a nesnažte se tam mít milion filtrů.

Zní to možná samozřejmě, ale mnoho lidí to nechtěně dělá a ani si to neuvědomuje. Defaultně nastavené filtry jsou většinou velmi přehnané a ve výsledku vypadají na fotce velmi nepřirozeně. Méně je více a v tomto případě to platí dvojnásobně. Pokud opravdu potřebujete upravit jas, kontrast nebo teplotu fotky, použijte ruční nastavení a změňte to jen o pár bodů. Maličkost, ale ve finále to udělá významný efekt.

2. Čistý bílý design vede.

A že mi to trvalo než jsem na to přišla. Pokud použijete jednotné pozadí pro vaše fotky (nemusí to být čistě bílé, může být i mramorové :D), budou se k sobě hodit a dohromady vytvářet navazující příběh.

3. Proložte fotky lidí fotkami detailů.

Tento bod záleží hodně na vkusu, samozřejmě jsou lidé kteří mají fotky pouze lidí (většinou sebe samých) a nebo pouze jídla, ale já doporučuji fotky střídat. Followers tak mají možnost vidět více z vašeho života a není to tolik jednotvárné.

4. Zachovejte reálné velikosti focených objektů.

Když už se rozhodnete plnit váš Instagram fotkami lidí, jídel, detailů ruk a nohou, zkuste se soustředit na to aby stejné objekty byly vždy podobně veliké. Váš příběh na Instagramu by měl být co nejvíce realistický a je těžké uvěřit fotce na které je dort větší než vaše hlava, která je na fotce hned vedle dortu. Pokud fotíte lidi, měla by tam být buď celá postava a nebo obličej a postava zhruba do pasu. Toto pravidlo mi zůstávalo dlouho utajeno a stále jsem si říkala, proč ten můj Instagram nevypadá vůbec dobře. Proto!

5. Dívejte se na váš Instagram jako celek.

To že se mnoho lidem líbí jedna vaše fotka ještě nestačí. K tomu aby vám dali Follow se jim totiž musí líbit celý váš Instagram. Proto se zaměřujte na vaše fotky jako celek, zkoušejte, zda se fotky vedle sebe hodí  a také jaké fotky budou nad a pod fotkou. Ano, tohle vše dělá výsledný dojem.

6. Používejte aplikace na korekci fotek.

Abyste viděli zda se fotky k sobě hodí můžete používat aplikaci VSCO. Ačkoliv si jí většina lidí chválí, já jsem jí na chuť moc nepřišla. Trošku mi na ní vadí že pokud do ní nahraju fotku ze zrdcadlovky, má jiný formát než fotka vyfocená telefonem. Finální výsledek je pak trochu zkreslený a vypadá to jinak než následně na Instagramu. Má ale mnoho skvělých filtrů, které doporučuji opět ručně doupravit.
Mezi mé oblíbené aplikace na úpravu fotek patří Snapseed, díky kterému můžete vybělit nebo změnit barvu pouze u něčeho a nemusíte tak měnit celou fotku. Samozřejmě existuje mnoho dalších (ať už placených nebo zdarma) aplikací na úpravu fotek, ale já věřím že dobře pořízená fotka nepotřebuje moc úprav.
Malá ukázka co umí Snapseed (nepotřebujete Photoshop, stačí si pohrát pár minut v telefonu):

 

 

7. Založte si druhý zkušební profil.

Pokud by vám aplikace VSCO nevyhovovala z nějakého důvodu tak jako mě, zkuste si založit druhý “zkušební” Instagram. Možná to zní bláznivě, ale zabere vám to pár minut a usnadní vám to spoustu práce. Zkušební profil si nechte jako soukromý a nikoho nového neakceptujte. Můžete si tam postovat a mazat fotky jak se vám zlíbí a zkoušet, jaké fotky vedle sebe vytváří ten nejlepší dojem.
Netvrdím, že je můj současný vzhled Instagramu perfektní, ještě stále se mám co učit a zdokonalovat, ale alespoň vím, jak bych si přála aby vypadal. Moje základní barva je bílá kterou kombinuji se světle růžovou. Díky této barevné kombinaci se fotky k sobě hodí a navazují na sebe. Pokud chcete vidět aktuální stav, mrkněte se na můj INSTAGRAM ZDE. Budu ráda za každý follow, protože Instagram je zkrátka moje posedlost :). S láskou Simi

Můj dřívější Instagram (neuspořádané fotky)