Cystická fibróza – naše výsledky a ultrazvuk z 22. týdne

Tímto článkem navazuji na předchozí, ve kterém jste se mohli dozvědět, proč jsme měli podezření na cystickou fibrózu a také jak probíhalo vyšetření Prenascan. Výsledky z Prenascanu jsme se dozvěděli po týdnu. Byly všechny v pořádku, ale ještě nebylo vyhráno. Čekali jsme na výsledky z krevních testů na cystickou fibrózu.

Čekání se zdálo nekonečné. Po dvou dnech od výsledků z Prenascanu jsem měla domluvený pracovní call. Bylo 17:15 a najednou mi uprostřed hovoru zapípal telefon, že mi volá ještě někdo jiný. Podívala jsem se na číslo a byla to pevná linka. Ihned jsem věděla, že to musím zvednout.

“Dobrý den, mluvím s paní Šeligovou? Mám pro Vás výsledky na cystickou fibrózu.” Napětím jsem ani nedýchala. “Máte to v pořádku!” ozvalo se. Bože můj, já tomu nemohla uvěřit! Dokončila jsem pak ještě pracovní call a běžela hned za Lukášem. “Máme to v pořádku!” volala jsem.

Uff, ještě teď mi to nedochází. Ačkoliv mám velkou radost, cítím zároveň velký respekt z toho, co se stalo. Jsem neskutečně vděčná, že to máme v pořádku. Ale samozřejmě nikdo z nás neví, co bude zítra, můžeme jen doufat a modlit se, abychom byli všichni zdraví. Tentokrát jsem se rozhodla vyčkat s veřejněním těchto článků až do dalšího podrobného ultrazvuku, kdy mi snad potvrdí, že je stále vše v pořádku.

Na kliniku jdu 30.12.2020, tak snad uvidím své zdravé miminko a budeme moci oslavit příchod nového roku ve zdraví a poklidu!

Dnes je Silvestr 31.12.2020 a já s vděčností a obrovskou úlevou můžu napsat, že včerejší ultrazvuk dopadl v pořádku. Paní primářka vše poctivě zkontrolovala na ultrazvuku. Detailně jsem viděla srdíčko, mozek, vnitřnosti, obličej i prstíky na rukou a nohách. Úžasné, co dnešní technika dovede. Člověk nikdy neví, co mu život přichystá, ale pevně doufám, že teď už s miminkem bude vše v pořádku. Pokud jste aktuálně v podobné situaci, jako jsem byla já, přeji vám, ať všechna vyšetření dopadnou v pořádku a na konci toho všeho se dozvíte radostné zprávy.

My jdeme pomalu chystat chlebíčky na Silvestra, tak mi nezbývá nic jiného, než vám popřát vše nejlepší do nového roku 2021. Ať je lepší, než ten předchozí a hlavně ať ho prožijeme ve zdraví!

S láskou,

Simi