Jak dělat hezké/zajímavé Instastories? Mé Instagram Tipy

1) Nepoužívejte psí ouška ani jiné “dětské” efekty

Toto je věc názoru. Také jsem si tím musela projít a zjistit, že jsou tyto efekty opravdu příšerné. Pokud vám není 10 let, asi vám psí ouška nebudou připadat ani vtipné, ani zajímavé. Hezké už vůbec ne. Já osobně sleduji hodně “Instamaminek” a vím, že některé tyto efekty stále používají proto, aby zakryly, že nemají make-up. No a co? Tak zkrátka vypadáme tak, jak vypadáme a to je přece na tom sledování ostatních lidí pěkné…ta reálnost a nahlédnutí do soukromí. Mně osobně přijde sympatické, pokud vidím sem tam nějakou maminku nenamalovanou a třeba i utrápenou… Všechny tak občas vypadáme a není to nic, za co bychom se měly stydět. O to větší mám radost, když jí to druhý den zas sluší a má se dobře.

Už vůbec nedoporučuji přidávat efekty typu “dramatického přibližování”, “zamilovanosti” atd. Já se u toho vždy tak neskutečně leknu, že mě to rozčílí a ihned to přeskočím. Také přeskakuji Instastories, ve kterých lidé mluví jako šmoulové – to je myslím zrovna u případu psích oušek. Děs běs, posuďte níže sami. Poslední fotka s obrovskou pusou vystihuje můj výkřik do tmy – prosíííím, už to NIKDY NIKDO NEPOUŽÍVEJTE!!!

 

2) Přidávejte novinky na Instastories – Anketa, hudba, atd.

Instagram občas přidá novinku v podobě možnosti přidání ankety, otázky, hudby atd. Rozhodně je fajn to “sem tam” vyzkoušet a použít. Lidé vidí, že “jdete s dobou” a přinášíte nový obsah. Mám skvělé zkušenosti s čímkoliv interaktivním – tzn. ankety, otázky atd. Lidé vám můžou sdělit svůj názor a mají pocit, že vás svým způsobem také ovlivňují (což je ve finále pravda). Také díky tomu můžete dostat i zpětnou vazbu a zjistit, co na vás lidé mají rádi a co naopak ne.

3) Používejte aplikace

Na toto mi poslední dobou chodí hodně dotazů. Já osobně používám dvě aplikace – Unfold a Canvu. Unfold je takový ten čistý bílý design, do kterého můžete vložit více fotek a videí. Má to i zajímavé fonty. Já osobně používám Unfold hlavně na kombinaci fotky a videa, což mi přijde moc hezké.

 

Další aplikace je Canva a na to chodí nejvíce dotazů. Canva je ráj pro lidi, kteří se rádi “hrabou” v designu a fontech. Kromě toho, že tam máte spoustu šablon, do kterých jen vložíte své fotky nebo text, si můžete vytvořit i své vlastní. Jak říkám, člověk nad tím může strávit opravdu věčnost, pokud si nedá pozor… Instastories se v tomto případě dostávají na stejnou úroveň jako vkládní fotky do feedu – člověk si na nich dává záležet a věnuje jim čas. Možná někdy více času, než by opravdu chtěl a měl..

4) Smajlíky/gify používejte s mírou

U smajlíků a gifů doporučuji stejnou strategii, jako u psích oušek – nepoužívat! A pokud si je tam přesto chcete dát, tak s mírou a trošku vkusně. Já sama gify nepoužívám vůbec, ale občas je vidím použité vtipně a opravdu trefně. To je potom fajn. Ale méně je někdy více. To samé platí u smajlíků. Smajlíky používám do textu, protože mi pomáhají vyjádřit mé pocity – jestli to myslím ironicky, tragicky, a nebo komicky. Opět ale platí – všeho s mírou.

5) Dejte si s tím trošku práci, bude to vidět

Jako poslední bych vám asi poradila následující – zkoušejte experimentovat. Hlavní nabídku má každý stejnou, ale občas si ji můžeme trošku vylepšit např. stínováním písma. Když si napíšete 2x jeden text, dáte pak na sebe, vytvoříte si tím stín a rozhodně i zajímavější písmo, než nabízí hlavní nabídka.

To je jen jedna z mála věcí, která se dá na Instastories dělat. Vím, že Instastories byly původně zamýšlené tak, aby se rychle něco vyfotilo/natočilo a ihned postlo, ale časy se mění. S příchodem aplikací už to není tak rychlé a člověk tomu může věnovat opravdu hodně času. Nenabádám vás, abyste u toho seděli celý den, ale pokud si s tím člověk alespoň trošku “pohraje”, vaši sledující to jistě ocení.

Pokud náhodou nevíte, aneb pár tipů na závěr:

Máte fotku na šířku a chcete ji dát do Instastories “celou”. Nahrajte fotku do Instastories, prsty přejeďte podle šipek a fotka se vám zobrazí celá, dokonce i s hezkým pozadím podle barev vaší fotky.

 

Pokud si lámete hlavu s tím, proč do vašich Instastories nejde přidat odkaz na web, je to jednoduché. Musíte mít nad 10 tisíc sledujících, abyste tam mohli vložit odkaz. Místo toho ale můžete vložit do svých Instastories odkaz na vaše IGTV video. A že ještě nemáte IGTV? Doporučuji vyzkoušet a nahrát nějaké video. Je to nový způsob, jak můžete přidávat videa dlouhá až 15 minut vkuse, aniž by byly rozdělené na krátké 10-ti vteřinové Instastories. BTW Zdravím obě Lucky z kolečka! 🙂

Přidali jste novou fotku, ale dostala málo srdíček a komentářů? Můžete ji nasdílet přímo do Instastories a lidé se jedním kliknutím dostanou přímo na ni! Jak na to? Dole pod fotkou klikněte na obrázek “vlaštovky”. Dejte “Přidat do příběhu příspěvek” a fotka se vám připraví do Instastories. Pokud na ní 1x kliknete, můžete ji přidat i se začátkem vašeho popisku. Dále s fotkou můžete různě pohybovat a nakonec k ní dopsat i text, šipky atd. Pokud na fotku lidé kliknou, můžou rovnou zobrazit vaší aktuální fotku. Takto můžete sdílet i ostatní lidi na Instagramu, pokud se vám zalíbí něčí příspěvek a budete ho chtít sdílet.

Poslední věc – taková hloupost, ale mě to zkrátka nedá. Vídám docela často, že se do Instastories přidávají tyto “smajlíky”. Já to nedělám z jednoho prostého důvodu. Pokud tuto samolepku přidáte do Instastories, lidé se skrz tuto samolepku můžou překliknout na nějaký hashtag, který s vaším obsahem vůbec nesouvisí. V tomto případě se dostanou skrz vaší Instastories na hashtag kindcomments a to zrovna asi nepotřebujeme.

Závěrem si neodpustím zmínit, že aplikace, smajlíky a kudrlinkové texty jsou sice moc pěkné, ale pokud nemáte hezký a zajímavý obsah, bude vám to k ničemu. Snažte se nejprve zaměřit na obsah a pak teprve formu, jakou se u lidí prezentujete. Pokud se vám tento článek líbil a přišel vám užitečný, budu ráda, když mě budete sledovat i na Instagramu. A jestli máte nějaké vaše super tipy a vychytávky na hezčí Instastories, určitě mi je napište, budu ráda!

S láskou, Simi