Jak přebaluji miminko?

Moc vás všechny zdravím a jsem ráda, že jste si opět našli cestu na můj blog. Toto je první článek který píši po mém porodu – nebojte se, budou určitě i očekávané články na téma “porod” či “šestinedělí”, ale vzhledem k tomu, že to budou opravdu rozsáhlé články/videa, tak na to musím najít více času, který v současné době zatím není.

V tuto chvíli vám chci alespoň přiblížit náš proces přebalování, který je teď jedna z mých hlavních činností (stejně tak jako kojení a spinkání).

Jak můžete vidět na fotkách, vedle přebalovacího pultu mám všechno potřebné na přebalování. Používám převážně dětskou kosmetiku od značky HiPP, která je bez zbytečné chemie (parabenů, parafinů, parfémů, éterických a silikonových olejů či PEG emulgátorů.)

První co si vždy připravím, je teplá voda do misky. Ze začátku jsem používala zvlhčující ubrousky při každém přebalování, ale paní doktorka (pediatrička) mi poradila, abych miminko umývala pouze čistou vodou a perlanem, což je zdravotnická pomůcka – něco mezi látkou a papírovými ubrousky. Lze to sehnat v lékárně, a dokonce se to dá i vyprat.

11

Zvlhčené ubrousky jsou skvělé na vyčištění podložky a také s sebou na cesty, kdy musíme přebalit miminko mimo domov.

6

Následuje sundání plenky a zjištění, zda je miminko nutné přebalit. Pokud ano, plenku zabalím a vyhodím do koše na pleny, který mám od značky Tommee Tippee.  Díky speciální výměnné kazetě s antibakteriální fólií koš chrání pokoj před zápachem a bakteriemi.

Očistím miminko a dám pod něj látkovou plenu, kdyby se mu náhodou chtělo během přebalování čůrat (což se často stává). Poté jdu očistit pupíček, který je potřeba dezinfikovat. Na to používám sprej Asept, který lze sehnat v lékárně. Výhodou je, že miminko neštípe ani nepálí. Na čistění pupíčku používám vatové tyčinky pro miminka.

Po očištění pupíčku ještě změřím teplotu digitálním teploměrem. Nedělám to při každém přebalování, stačí pouze ráno a večer. Teplota u miminka by se měla pohybovat v rozmezí od 36,5 – 37,5 stupňů C.

10

Dále musím miminko namazat buď pleťovým mlékem nebo olejíčkem. V poslední době mi přijde poměrně suchý, hodně se mu loupou ručičky a tak ho mažu při každém přebalování. HiPP pleťový olej a mléko obsahují BIO mandlový olej a krásně pokožku vyživí.

Když mám toto všechno hotové, můžu nakrémovat zadeček krémem proti opruzeninám.

9

Poté už nasadím plenku a proces přebalování je hotov. V současné době používám Pampers, ale budu chtít určitě experimentovat a vyzkoušet i další značky. Přijde mi že plenky často protečou a musíme pak měnit i bodýčka a prát zavinovačky.

16

Jako poslední vám ukážu podložky, které používáme na přebalování. Jsou skvělé na cesty, ale mám je i doma a jsou od značky Babydream.

17

Dopisuji tento článek a Edwínek se akorát probudil, tak se můžeme vrhnout na přebalování a kojení. Doufám, že se vám článek líbil, že vás třeba něčím inspiroval a budu ráda, když mě budete sledovat na Instagramu, kde jsem teď nejvíce aktivní a přidávám fotky s Edwínkem téměř každý den. S láskou Simi + Edwínek

18