Nejlepší podniky v Praze v roce 2016!

Nikdy předtím jsem nejedla mimo domov tak často jako v tomto roce. Možná to souvisí s tím, že jsem přestala chodit na různé party a místo toho si jdu raději sednout s někým blízkým na dobré jídlo. Pokud čtete pravidelně můj blog, tak vám určitě neuniklo to velké množství fotek s jídlem. Ano, stalo se to součástí mého životního stylu a k mému překvapení jsem nenabrala ani 150 kg navíc (možná tak 1-2 kg, ale prý je to stále ok!). Upřímně jsem teď přestala i pravidelně cvičit, což je částečně vinou změny práce a částečně mojí leností. Navíc si pamatuji prosinec v minulém roce, kdy jsem také vůbec necvičila. Moc mě to ale neděsí, protože už se zas těším až začnu pravidelně cvičit. Cítím jak mé paže ochabují (ach to zní sexy!), cítím jak mé tělo přezulo na zimní pneumatiky a také cítím každý schod navíc. Ale tak co, je vánoční čas a nemusíme na sebe být tak přísní…
Rozhodla jsem se vám ukázat podle mého názoru nejlepší podniky, které jsem měla v roce 2016 možnost vyzkoušet a naprosto jsem si je zamilovala. Pokud někdy budete mít cestu do Prahy, rozhodně je vyzkoušejte! A předem se omlouvám, že vám udělám obrovské chutě :)…

Nejlepší restaurace:

Podolka

Podolka (speciálně v Karlíně) mě nadchla díky skvělé obsluze, která vždy doporučí týdenní specialitu a poradí co dobrého ochutnat. Najdete tam široký výběr vegetariánských jídel, které jsou tak božsky ochucené, že chutnají i zapřísáhlým masožravcům. Na své si přijdou i milovníci italské kuchyně, protože pizzy jsou vždy dozlatova upečené v místní peci. Na Podolce mě baví vždy připravené láhve s kohoutkovou vodou, což je úžasný benefit a v málokteré restauraci to najdete (téměř nikde!).

Můj TIP!: Dejte si grilovaný kozí sýr na rukolovém lůžku s opečenými batáty a nebo Pizzu Pastrami! Nezapomeňte na dezert, kdy si můžete vybrat i z raw varianty.

 

Nejlepší kavárna/ bistro:

Cacao

Cacao v samotném srdci Prahy se stalo velmi oblíbeným místem až natolik, že bez rezervace si tam již nesednete. Není divu, jejich široký výběr káv a zmrzlin je opravdu nekonečný. Díky rozmanité nabídce čerstvých ovocných a zeleninových šťáv je místo vhodné také pro milovníky zdravého životního stylu. Super nabídky dělají na polední menu ve všední dny, kdy se i ceny pohybují úplně v jiných částkách (např. hovězí vývar za 25 Kč!!)
Můj TIP!: Dejte si Acai na Tigela (domácí granola) a nebo čokoládovou zmrzlinu! Jako hlavní chod doporučuji tuňákový salát Nicoise (opravdu zasytí!) a nebo Club Sandwich s opečenými brambory. 

Nejlepší cukrárna:

Puro Gelato

Tuto kouzelnou cukrárnu jsem znala pouze z Náplavky, kde jsou v létě dlouhé točité fronty. Design, příchutě zmrzlin a celkově koncept podniku je velmi originální, a tudíž láká každého kolemjdoucího k návštěvě. Na podzim jsem objevila i druhou pobočku na Praze 1 (kousek u Staroměstké), která mě oslovila svým příjemným posezením.

Můj TIP!: Určitě vyzkoušejte bazalkovou nebo štrůdlovou příchuť zmrzliny! Vynikající je také kombinace čokoládové a slaného karamelu. Pokud si dáte pouze jeden kopeček, řekněte si aby vám tam namíchali 2 zmrzliny – jde to! Pro milovníky máku doporučuji makový bezlepkový dort, po kterém se vám zahojí veškeré zlomeniny v těle (díky vysokému obsahu vápníku! :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nejlepší jídlo na objednání:

Sushi Time

Pokud zrovna prší, je zima a nechce se vám vylézat z postele, objednejte si exotiku ze SushiTimu. Dovezou vám to rychle a jednou za čas je to příjemná změna. Na výběr jsou sushi, fresh boxy, polévky, saláty, dezerty atd. Netvrdím že bych to mohla jíst každý den, ale jednou za čas na to mám šílenou chuť!
Můj TIP!: Já osobně jsem si zamilovala Pad Thai, kde jsou nudle, kuřecí maso a krevety. Většinou si dávám 450 g a Lukáš to po mě dojídá :). Také mi chutná PhoBo a Tobiko Roll.

 

 

 

 

 

 

A to je vše z mých tipů na nejlepší podniky v Praze, doufám že jste si užili fotky a že třeba někdy budete mít možnost jídlo vyzkoušet. Na můj Facebook mi napište, jaké jsou vaše oblíbené podniky, abych se mohla inspirovat. Děkuji a mějte se krásně! S láskou Simi