Dámská jízda v Lisabonu

Včera jsem se vrátila z mé týdenní dovolené v Lisabonu. Jela jsem tam s Léňou za naší společnou kamarádkou Magdou, která v Lisabonu bydlí. Bylo to boží, střídaly jsme návštěvy pláží s městem, užívaly si místní dobroty a hlavně kafe, které je i v tom nejzapadlejším místě naprostá delikatesa.
Chytaly jsme sluneční paprsky na pláži a dokonce jsme se jeden den i parádně vykoupaly, což je na oceán opravdu rarita! Oceán (dost často jsem tomu říkala moře) byl teplý a relativně bez vln, což byla pro mě velká výhoda – již od dětství se bojím velkých vln a nejsem zrovna rozený potápěč. Ve vodě jsme dokonce viděly i chobotnici, což byl pro mě super zážitek!
Ale aby to celé nebylo jen ideální, samozřejmě se tam stalo i pár věcí, které v tu chvíli zas tak super nebyly jako např. rozbitá sprcha, zaseknutý soused ve výtahu, rozlití opalovacího oleje do mojí nákupní tašky a nebo divný týpek který se k nám nezvaně přidal na grilovačku a celou noc vyžadoval pozornost. Ehm, i to se může stát na dovolené, ale na druhou stranu to vše patří k zážitkům a bez toho by to nebylo ono! Děkuji moc Magdičce za úžasné pohoštění (že nám na týden věnovala svojí postýlku a chudák sama spala s pandou pod hlavou :D) a Léně za super společnost během našeho cestování. Jste super holky a těším se zas někdy na příště! S láskou Simi