Recenze lahviček a netekoucích hrnečků 12m+

Recenze lahviček u vás mívají velký úspěch. Toto bude již třetí článek se srovnáním lahviček, které používáme. Jako první jsem psala článek První lahvičky a učící hrnečky – které nebrat a které koupit? Před rokem jsem sepsala článek Netekoucí lahvičky a termohrnky – jsou opravdu netekoucí a jaké jsou rozdíly? A dnes vám sepíšu naše zkušenosti s lahvičkami a netekoucími hrnečky, které jsou vhodné od 12 měsíců a Edwínek je používá i nyní v jeho téměř 3 letech.

TOMMEE TIPPEE SPORTOVNÍ LÁHEV EXPLORA 12M+ 300ML

Láhev, kterou pro mé věrné sledující asi nemusím moc představovat. Máme ji tuším od Edwínkového 1. roku a od té doby používáme každý den (samozřejmě s občasnou výměnou z hygienických důvodů). Je to naše TOPka a nejlepší na ní je, že NETEČE! Opravdu nevyteče, ani když s ní bude dítě mlátit a třepat vzhůru nohama (to Edwí dělá rád :). Také na ní oceňuji, že má pevné gumové pítko, které dítě jen tak neprokousne.

Edwí z ní občas pije i přes den, ale hlavně je skvělá během noci, kdy ji dítě může mít ve své postýlce a kdykoliv se z ní napít. Edwí se budí s žízní každou noc a s touto lahvičkou se zvládne napít sám bez mé pomoci. Já mám navíc jistotu, že v postýlce pak nebude “potopa”.

Při naplnění je potřeba se vždy ujistit, že je vnitřní část víčka správně zacvaknutá, aby láhev těsnila a opravdu netekla. My ji používáme pouze na vodu, ale pokud budete používat např. na sladký čaj nebo džus, je potřeba ji pak dobře vymýt – víčko rozebrat, aby se v lahvičce netvořila plíseň. Toto doporučuji dělat s každou lahvičkou, nejen s tímto typem.

Plusy:

+ 100% netekoucí

+ ideální do postele (když děti pijí v noci)

+ pítko se neprokousne, odolný gumový materiál

+ dítě se z ní kdykoliv samo napije

Minusy:

– nemá víčko

– není termo (venku v zimě je dobré mít láhev v termoobalu nebo v přebalovací tašce s termokapsou)

Seženete např. na trendybaby.cz . Pokud budete kupovat, nezapomeňte do poznámky uvést, jakou barvu budete chtít – zda pro holčičku, nebo pro chlapečka.

TOMMEE TIPPEE HRNEK S PÍTKEM SOFT 300ML 12M+

Tuto lahvičku teď testujeme poprvé. Ve srovnání s předchozí má měkké silikonové pítko a víčko. Víčko bohužel na předchozí láhev nesedí, tudíž to nemůžete kombinovat. Průtok savičky je menší, než u předchozí lahvičky, proto si myslím, že by se tato láhev dala používat i na kojenecké mléko (s tím tedy zkušenost nemáme). Zajímalo mě, jak dlouho silikonové pítko vydrží, než ho Edwí ukousne, ale zatím tedy úspěšně odolává. Za mě je to dobrá lahvička s víčkem, ale určitě bych ji nenechávala volně k dispozici v postýlce, protože může vytéct. Díky víčku se ale hodí na cesty.

Plusy:

+ menší průtok lahvičky vhodný také na kojenecké mléko

+ víčko

+ dostupná cena

Minusy:

– může vytéct

Seženete ji také na trendybaby.cz , v menším provedení s držadly pro děti od 6 měsíců je ZDE.

NEREZOVÁ NETEKOUCÍ LÁHEV S BRČKEM PURA – AQUA 325ML

Pokud už vás nebaví plastové lahvičky a chcete zkusit něco nového, pak vám ráda doporučím tuto nerezovou láhev od značky Pura. Tyto lahvičky rostou s vaším dítětem díky vyměnitelným uzávěrům, které se dají postupně dokoupit. Můžete začít se savičkou pro kojence a postupem času vyměnit třeba za brčko a na konci za “sport” uzávěr. Jen si dobře promyslete, jakou velikost lahvičky pořídíte (mají několik možností od 150 ml až po 650 ml).

Láhev a objímka jsou vyrobeny z antibakteriální nerezové oceli a ostatní části ze silikonu nejvyšší medicínské kvality. Je to první láhev na trhu 100% bez plastových částí a jediná láhev, která získala certifikát NonToxic Certified. Díky měkkému silikonovému víčku je vhodná i na cesty.

Mně osobně se líbí i barevné varianty, dokonce si tuto láhev dovedu představit i pro sebe.

Plusy:

+ láhev bez plastu, ekologické

+ doživotní záruka na části z nerezové oceli. Nevztahuje se na mechanické poškození láhve

+ roste s dítětem díky vyměnitelným uzávěrům

Minusy:

– o něco těžší hmotnost ve srovnání s plastovou lahví díky nerezu (velikost 325 ml má váhu 186 g)

– vyšší pořizovací cena

Sežetene např. na lolistore.cz

Pokud mě sledujete na Instagramu, tak víte, že Edwínek chodí na logopedii. I z toho důvodu už mi hodně z vás psalo, že lahvičky s pítkem/brčkem nejsou vhodné na celodenní používání z hlediska logopedického vývoje. Ano, vím o tom, a proto Edwínek pije i z klasických kelímků a skleniček. Jen to bývá často s mojí asistencí, sám se většinou polije. Nově s Edwínkem testujeme netekoucí hrnky Tommee Tippee. Záměrně píšu “testujeme”, protože Edwí testuje hrnečky a já “testuji” svou trpělivost, kolikrát ho musím převléci, když je mokrý 🙂 Naštěstí se to stalo jen párkrát a nebylo to z důvodu, že by se polil hrnečkem, ale spíš že dělal blbosti a vodu pak na sebe vyplivnul.

Máme doma tyto dva typy:

TOMMEE TIPPEE NETEKOUCÍ HRNEK EASIFLOW 360° 250ML 12M+

Hrneček nabízí unikátní řešení, jak naučit dítě pít z hrnku bez pítka. Díky speciální membráně hrnek nevyteče při převržení a dítě může pít z kteréhokoli místa po obvodu horní hrany hrnku. Membrána se jednoduše zatočí do pozice zamknutí/odemknutí. Pokud je odemknutá, snadno ji vytáhnete a kelímek můžete používat jako klasický hrneček.

Edwí z hrnečku umí pít bez problémů. Oceňuji, že pokud hrneček překlopíte, tak opravdu nevyteče.

Plusy:

+ pití bez pítka podporuje zdravý vývoj chrupu/řeči

+ dítě se při samostatném pití nepolije

+ po překlopení hrnečku neteče

+ lze používat i jako klasický kelímek

Minusy:

– nemusí vyhovovat každému dítěti

Seženete např. ZDE.

Podobný princip má i tento netekoucí hrnek, který je navíc vylepšený díky své termo funkci:

TOMMEE TIPPEE NETEKOUCÍ TERMOHRNEK EASIFLOW 360° 250ML 12M+

Plusy:

+ pití bez pítka podporuje zdravý vývoj chrupu/řeči

+ termoizolační, udrží tekutinu déle v optimální teplotě na pití

+ dítě se při samostatném pití nepolije

+ po překlopení hrnečku neteče

+ lze používat i jako klasický kelímek

Minusy:

– nemusí vyhovovat každému dítěti

K dostání také na trendybaby.cz.

Doufám, že se vám srovnání lahviček a hrnečků líbilo a že jsem vám třeba poradila při výběru.

S láskou,

Simi