Čokoládové brownies s tvarohem – vynikající dezert!! RECEPT

Toto brownies je nebe v hubě! Není to nic složitého a i když to na první pohled nevypadá, je to opravdu neskutečně dobré – nahoře křupavé, uvnitř vláčné.

Dělala jsem to na menší plech 29×39 cm, ale lze to udělat i do jiné formy (koláčové). Vyjde na cca 12 porcí.

Co budete potřebovat:

2 zralé banány

2 ks čokolády na vaření (celkem 200 g)

300 g cukru moučka

1 vanilkový cukr

100 g hladké mouky (+ trochu hrubé mouky na vysypání formy)

3 lžíce kakaa

1 pytlík prášku na pečení (kypřící prášek)

150 g másla (+ trochu másla na vymazání formy)

2 vaničky měkkého tvarohu (doporučuji plnotučný, ale je to dobré i s odtučněným)

trochu mléka

3 vejce

Příprava brownies těsta:

Ve vodní lázni si rozpustíme 100 g čokolády na vaření, 150 g másla a poté přidáme ještě 150 g cukru. Vše důkladně rozmícháme a necháme zchladnout. Mezitím si do velké mísy připravíme 2 banány, které rozmačkáme vidličkou. Přidáme 2 vejce a k tomu 100 g čokolády, kterou nakrájíme na malé kousky nožem (jedna čokoláda je tedy rozpuštěná ve vodní lázni a druhá nakrájená na malé kousky). A na závěr přidáme 100 g hladké mouky, 3 lžíce kakaa a 1 prášek do pečiva. Vše důkladně promícháme.

Příprava tvarohové náplně:

Připravíme si druhou mísu a do ní dáme 2 vaničky tvarohu, 150 g moučkového cukru, 1 vejce a přidáme trochu mléka. Pečlivě promícháme.

IMG_1992

Předehřejeme si troubu. Připravíme si menší plech/formu na koláč a poctivě ji vymažeme máslem a vysypeme hrubou moukou. Nyní nalejeme 1/2 brownies těsta na plech. S plechem můžete pomalu otáčet a těsto vám samo steče až do stran. Na to opatrně naneseme tvarohovou náplň. Vůbec nevadí, pokud těsto není až do stran. A na závěr naneseme zbytek brownies těsta. Vůbec nevadí, pokud se vám těsta trochu smíchají. Klidně to může vypadat nějak takto:

IMG_1993

Vložíme do trouby a pečeme na 170 stupňů 30 – 40 minut – kontrolujeme, zda těsto na povrchu nečerná. Brownies vyndáme z trouby a necháme zcela vychladnout!

Pokud budete dělat, napište mi třeba na Instagram, jak vám toto brownies chutnalo! 🙂

P.S.: U nás se moc dlouho neohřálo! 😀

IMG_2008IMG_2009IMG_2010