Toto je volné pokračování článku První lahvičky a učící hrnečky pro děti – které nebrat a které koupit. Článek měl u vás velký úspěch, proto na něj navazuji a dnes vám představím naše další netekoucí lahvičky a termohrnky, které jsme od té doby vyzkoušeli.
1. Sportovní láhev Explora Tommee Tippee 300 ml
Asi nebudu chodit kolem horké kaše a rovnou vám ukážu netekoucí lahvičku, která je za náš číslo 1. Je 100% netekoucí, můžete ji mít klidně v posteli a nerozlije se. Máme tu stejnou lahvičku už druhou (první nám vydržela necelého 3/4 roku, poté jsem měnila již z hygienických důvodů). Je to tato Sportovní láhev Explora Tommee Tippee.
Dítě s lahvičkou může klepat, ale nevyteče ani kapka. Díky netekoucímu uzávěru průtok z lahvičky není tak velký (dítě musí trošku sát, aby se napilo), nicméně Edwí to zvládá bez problému a často mu lahvičku doplňuji novou vodou.
Jedinou nevýhodou (což já osobně jako nevýhodu nepociťuji) je, že lahvička nemá uzávěr. My máme lahvičku stejně převážně doma (na gauči, v posteli) a tam uzávěr není potřeba. Pokud se mi stalo, že jsem lahvičku přenášela mimo domov a zašpinilo se pítko, jednoduše jsem lahvičku otevřela, pítko opláchla a bylo po problému.
Tady vidíte, jak byl Edwí malý, když jsme lahvičku měli poprvé.
A tohle je téměř rok poté. Stále má lahvičku u sebe, leží vedle něj na gauči a nevyteče ani kapka.
Lahvičky najdete samozřejmě i ve verzi pro holčičky nebo s jinými obrázky, ale pořád je to ten stejný typ lahvičky.
Plusy:
+ 100% netekoucí
+ ideální do postele (když děti pijí v noci)
+ pítko se neprokousne, odolný gumový materiál
+ dítě se z ní kdykoliv samo napije
+ 300 ml objem
Minusy:
– nemá víčko (mně osobně nevadí)
– není termo (v zimě je dobré mít samostatný termoobal na láhve)
2. Netekoucí termohrnek s brčkem Explora Tommee Tippee 260 ml
Pokud sháníte lahvičku s brčkem (a opět netekoucí), můžu doporučit tento termohrnek. Nejen že je lahvička netekoucí, ale ještě vám udrží teplotu tekutiny – v létě studenou, v zimě teplou.
Lahvička má brčko, které se dá zacvaknout a vycvaknout. Brčko po překlopení lahvičky neteče, ale pokud s ní bude dítě třepat, začne téct – na rozdíl od první lahvičky. Průtok tekutiny je ale lepší – dítě se napije v jednom loku více, než z první lahvičky. Doporučuji ji mít na stole, neklopit ji. Já ji často dávám Edwínkovi na stůl když jí, aby se z ní mohl kdykoliv napít. Pokud ji má na gauči, brčko musí být zaklapnuté. Brčko lze vycvaknout poměrně těžce, takže se z ní Edwí sám nenapije a musím mu s tím pomoci.
Opět existuje více designů této lahvičky, koupíte např. na Trendybaby.cz
Plusy:
+ je termoizolační (udržuje teplotu tekutiny)
+ naučí děti pít na brčko
+ velmi dobrý průtok tekutiny
+ brčko se dá zacvaknout, není potřeba víčko
Mínusy:
– s vysunutým víčkem může po třesení kapat
– menší objem lahvičky (260 ml)
– dítě se napije pouze s pomocí maminky – neumí vycvaknout brčko
3. Netekoucí termohrnek Explora Tommee Tippee 260 ml
Pokud chcete termohrnek, ale bez brčka, můžete pořídit tento.
Tento termohrnek jsme také měli. Ve srovnání s termohrnkem č. 2 máte jistotu, že tento 100 % neteče (ten s brčkem může kapat). V tomto bych ho přirovnala k lahvičce číslo 1, opravdu nevyteče, ani když s ním třesete. Ve srovnání ale s lahvičkou č. 1 mi přišlo, že z tohoto termohrnku se Edwínkovi hůře pilo – musel více sát, aby se napil. Zas je ale termoizolační, což lahvička číslo 1 není. Ten výběr není někdy jednoduchý, proto i my máme více lahviček a Edwí je má k dispozici. U nás platí takové nepsané pravidlo – čím více lahviček, tím více Edwí pije (občas to má i jako formu hry – moc rád pije z brčka).
Samozřejmě i u těchto lahviček jsou různé barvy a varianty.
Plusy:
+ termoizolační
+ netekoucí
+ dítě se z něj samo napije
Mínusy
– menší průtok (dítě musí více sát, aby se napilo)
– nemá víčko
– menší objem 260 ml
4. Stabilní hrnek Super Cup Tommee Tippee 300 ml
A jako poslední sem zařadím ještě tento “kouzelný” hrneček, který se jen tak nepřeklopí a nevyleje.
Ve spodu hrnečku je silikonová přísavka, díky které hrneček jen tak nepřeklopíte. Zvednete ho pouze rovně nahoru, do strany to nelze. Edwí občas bojoval s tím, že chtěl hrneček vzít do strany, jenomže to mu nešlo a začal s hrnečkem lomcovat. Pak se tedy naučil, že je potřeba ho zvedat rovně nahoru. Tento hrneček určitě předejde nejednomu rozlití, nicméně pokud ho budete pořizovat, dám vám jeden tip. Nedávejte ho do myčky. Já ho tam dala (nehledě na to, zda se to smí nebo nesmí – nečtu návody, ale asi bych měla !) a přijde mi, že od té doby ten silikonový systém trošku zlobí. Občas se to ze stolu nedá zvednout a je to tam doslova “přibité”. Takže hrneček doporučuji, jen se s ním vyhněte myčce 🙂
*Poznámka: Teď jsem ještě dohledala, že hrneček je možné mýt v horním koši myčky – a já ho dala dolů! Pozor na to, ať neuděláte stejnou chybu.
Plusy:
+ hrneček se jen tak nepřeklopí a nevyleje
+ dítě se naučí pít z hrnečku
+ velký objem (300 ml)
Minusy:
– dítě se musí naučit, jak hrneček zvedat (rovně nahoru)
– nesmí dolů do myčky 😀
Tímto bych to asi ukončila. Každá lahvička/hrneček má své plus i minus. Řiďte se proto tím, co je pro vás prioritou. Potřebujete mít lahvičku v noci v posteli a spolehnout se na to, že je netekoucí? Pak doporučuji lahvičku č. 1. Nebo chcete termoizolační lahvičku na ven a vaše dítě rádo pije z brčka? Pak zvolte lahvičku č. 2. Pokud chcete kelímek, který se jen tak nepřeklopí, pořiďte stabilní hrnek Super Cup. Doufám, že se vám článek líbil a že vám pomohl v rozhodování.
S láskou, Simi