Proč nosím kontaktní čočky? | Alensa

Kontaktní čočky jsem poprvé nasadila před deseti lety. V té době jsem byla zapsaná do tanečních a měla jsem obavy, že by si mě kvůli brýlím nikdo nevybral k tanci (když na to teď vzpomínám, musím se usmívat). Šla jsem k paní doktorce na oční a ta mi vysvětlila aplikaci a také údržbu kontaktních čoček. Ze začátku mi aplikace a hlavně vyndavání čoček přišlo strašně složité a nebezpečné. Pamatuji si, že vyndání čoček mi někdy trvalo i patnáct minut a to už mě popadala panika, že je snad z oka nikdy nevyndám. Praxí jsem si ale zvykla a po pár týdnech už mi to přišlo naprosto přirozené.

Moje puberta byla občas poměrně divoká, a tak si vybavuji, že jsem párkrát s kontaktními čočkami i spala. Čočky, ve kterých můžete spát se sice vyrábí, ale já jsem samozřejmě měla ty, se kterými se spát nesmí. Když si na to teď vzpomenu, nejraději bych si nafackovala. Bylo to hodně nezodpovědné a také nebezpečné. Měla jsem více štěstí než rozumu. Také si vzpomínám, že jsem si občas čočky vyndavala mimo koupelnu (např. ve stanu někde na festivalu). Díky tomu jsem pak měla s očima problémy a různé záněty. Proč to ale píši. Kontaktní čočky nám usnadňují život, jsou skvělé na sport a do společnosti, ale je u nich neskutečně důležité dodržovat správné hygienické návyky. Kontaktní čočky miluju a jsem šťastná, že nemusím být neustále závislá pouze na brýlích.

Já osobně nosím kontaktní čočky většinou když jdu ven, doma nosím vždy brýle. V posledních dnech jsem ale začala nosit brýle i na ven, jelikož mně kvůli alergii oči pálily a svědily. Teď už je to zas dobré a vrátila jsem se opět k čočkám, ve kterých se zkrátka cítím lépe. Nosím 14-ti denní čočky Acuvue Oasys, které mi vyhovují již řadu let. Původně jsem nosila měsíční čočky, ale strašně mi vysušovaly oči, a tak jsem vyzkoušela čočky s kratší životností. Co se týče roztoku na čočky, dlohou dobu jsem používala roztok ReNu, nyní jsem si oblíbila roztok Gelone. Pořizuji ho online na eshopu Alensa, na kterém mají vždy nějaké výhodné balíčky. Kromě čoček a roztoků tam najdete i další příslušenství a také sluneční brýle od značek Gucci, Ray Ban a další.

Kontaktní čočky a roztoky jsou nesrovnatelně levnější při nákupu online než v optikách nebo u doktora, takže se rozhodně vyplatí nakupovat přes internet. Navíc vám je na druhý den dovezou domů a nebo např. do Zásilkovny, takže ušetříte i za dopravu. Pokud se kontaktních čoček bojíte nebo jste ještě neměli odvahu je vyzkoušet, rozhodně vás chci podpořit, ať to zkusíte. Je skvělé mít možnost odložit brýle, když se nám zrovna zachce. Já už bych si to bez kontaktních čoček nedovedla ani představit.

S láskou, Simi