Proč neukazuji obličej miminka?

Dnes jsem na Youtube narazila na videa, ze kterých se mi udělalo špatně. Tyto videa byla naprosto nevhodná a bylo mi z toho do pláče. Představa, že je může kdykoliv zhlédnout malé dítě, je hrozivá. Neptejte se mě co to bylo za videa, původně jsem to tady měla rozepsané, ale i to mi přišlo nechutné. Má to ale spojitost s filmy pro dospělé…

To mě utvrdilo v tom, že dělám správnou věc. Neukazuji obličej svého miminka na fotkách ani videích veřejně. Youtube a internet celkově je mocné médium a člověk nikdy neví, jak se to bude vyvíjet a co vše to v budoucnu způsobí. Jen když si uvědomím, že Youtube může kdykoliv ukázat v doporučených videích mé video a hned pod ním takto nevhodné video, mrazí mě. Už dost, že jsem se já stala veřejně vyhledatelnou osobou na internetu, ale svému dítěti to udělat nechci. Alespoň prozatím, dokud je tak maličký…

Když jsem Edwínka pozorovala druhý den po porodu a dojímala se nad tím jak je křehký, najednou jsem věděla, že ho nechci veřejně ukazovat. Zkrátka jsem si ho chtěla nechat jen pro sebe a své nejbližší. Tímto nesoudím nikoho, kdo to má odlišně. Je mnoho blogerek, které ukazují své děti a já je moc ráda sleduji. Strašně se mi líbí jejich fotky, ale v tuto chvíli to cítím zkrátka jinak. Naopak je i mnoho blogerek, které to mají stejně nastavené jako já. Věřím, že krásné fotky se dají dělat i bez toho, aniž by tam byl vidět obličej. Ano, z hlediska focení je to o dost náročnější, ale jde to.

Netvrdím, že to tak budu mít napořád… Možná přijde jednou den, kdy Edwínka začnu fotit i s obličejem a uděláme společné video, ale v tuto chvíli to tak nemám. Občas mě to trošku i mrzí, protože mám spoustu krásných fotek a videí s Edwínkem a chtěla bych vám je ukázat, ale raději si to odpustím a radujeme se z nich jen s rodinou a přáteli.

V poslední době mi chodilo hodně dotazů na toto téma a tak doufám, že jsem to tímto článkem vyjasnila a že mé rozhodnutí budete respektovat. Možná to někomu přijde zvláštní a zbytečně přehnaně opatrovnické, ale opět můžu jen zopakovat to, co už jsem tu jednou psala – JÁ TO TEĎ TAK CÍTÍM.

IMG_20180407_122806_641-01

S láskou, Simi