Přenášení v těhotenství

Každé ráno se budím otrávená a se špatnou náladou. Zaprvé mě vzbudí sousedi svým hlasitým rádiem v 6 hod (to by bylo na samostatný román nebo spíše psychologický thriller) a zadruhé si vždy uvědomím, že během noci to ještě nepřišlo.

TO, na co čekám už téměř celý měsíc…

V těhotenství je to opravdu nevyzpytatelné – nejdříve se člověk bojí toho že porodí příliš brzy a následně když už je připraven (jak s výbavičkou tak i psychicky), nic se neděje. Malému je v bříšku zkrátka dobře a né a né vylézt na svět.

Včera jsem byla na kontrole v porodnici a pan doktor mi řekl, že už si mě tam na základě výsledků monitoru možná nechají, ale nakonec byly druhé výsledky v pořádku a poslali mě zas domů. Vzhledem k tomu že nepociťuji žádné kontrakce tak by mě asi zaskočilo kdybych tam už zůstala, ale na druhou stranu by se už alespoň NĚCO dělo..

Moje nálada na tom není zrovna nejlépe, v poslední době převažují spíše ty otravné a protivné dny, kdy už se mi nic nechce a jen čekám. A tím jak čekám tak na to neustále myslím a to mi zrovna moc neprospívá. Před pár dny jsem již propadla panice a vyzkoušela snad úplně všechno, co mi kdo radil na přirozené vyvolání porodu.

Dokonce jsem si udělala jeden šílený lektvar – 12ks hřebíčku, malý zázvor a celou skořici zalít 1 litrem horké vody a nechat louhovat. Prý zaručený recept na přivolání porodu.

Pila jsem ho 3 dny a stejně nic.

Včera jsem se ptala porodní asistenky zda tomu můžu nějak pomoci a nebo je to opravdu jen čistě na miminku, a ta mi poradila že nejlépe funguje červené víno a sex.

Nejhorší na tom všem jsou telefonáty a zprávy od okolí ve stylu “Tak co?” nacož musíte odpovídat “Tak nic.” Vím že to všichni myslí dobře a jsou samozřejmě zvědaví kdy už to bude, ale věřte mi že to těhotné ženě na psychice moc nepřidává.

Jediné světlé vyhlídky jsou v tom, že to takhle nebude napořád.

Přenášet vás nechají maximálně 10 dní, poté následuje tzv. “vyvolávačka”, což není nic příjemného. Tělo prý není samo připravené na porod a díky umělému vyvolání bývá průběh porodu bolestivější. Paráda, mám se na co těšit…

Nezbývá než se připravit a smířit se vším co přijde. Jak jsem si již dokázala tak je to jedna z věcí kterou nelze moc ovlivnit, a tudíž nemá smysl se tím trápit. Pokusím se být v klidu (jak mi všichni radí) a myslet na to, že tak či tak s námi Edwík už brzy bude.

Pokud jste na tom někdo stejně jako já tak vám přeji hodně štěstí a ideálně přirozený a hladký porod. S láskou Simi