ZdRAWá a chutná svačinka?

Často se setkávám s lidmi, kteří zapomínají svačit, nebo vůbec nevědí, co by si měli na svačinu dát. Já osobně mám mezi hlavními jídly vždy nějakou svačinku a nedovedu si představit, že bych mezi nimi nic nejedla. V poslední době mám velké chutě na sladké, a tak mám při ruce (rozumějte v přebalovací tašce na kočárku) vždy nějakou oříškovou tyčinku.

Kdysi jsem hodně řešila, co jím, a tak jsem často jedla raw potraviny. Musím se ale přiznat, že když jsem teď po čase nějaké raw produkty zkusila, vůbec mi nechutnaly. Chutná to zkrátka úplně jinak, než očekáváte. V tuto chvíli nejsem milovníkem raw potravin, ale pár mi jich chutná a můžu vám je doporučit.

Z velkého množství, co jsem měla možnost ochutnat, mi moc chutnají Teriyaki mandle. Mandle jsou sice slané, ale obalené v “teriyaki” omáčce, která je nasládlá a zlehka pálivá. Jsou v ní rozinky Sultana, cibule, česnek, mořská nerafinovaná sůl a kajenský pepř. Pamatuji si, že jsem je jedla už kdysi dávno a stále mi chutnají. Mají akorát jednu nevýhodu – jsou poměrně dost “návykové”, takže jsem balení snědla skoro naposezení :). Můžete zkusit i zasněžené mandle nasladkoChutná mi kombinace mandlí a kokosu, ale už se mi k tomu moc nehodí poměrančová šťáva, ve které jsou mandle obalené.

Jako další raw pochoutku vám můžu doporučit Lifefood čokoládyRozhodně nečekejte, že budou chutnat stejně jako klasické mléčné čokolády, ale výhodou je, že je můžou jíst i lidé s intolerancí na laktózu nebo vegani. Mně nejvíce chutná 95% čokoláda se skořicí  a čokoláda s kešu oříšky. Všechny suroviny jsou v BIO a RAW kvalitě a nenajdete v nich žádný palmový olej, což je velmi sympatické.

IMG_1699

Pokud jste se s raw produkty ještě nikdy nesetkali, rozhodně je zkuste. Buď vám nebudou chutnat a nebo si je zamilujete.

S láskou, Simi