Koho sledujeme na Instagramu a PROČ?

Pokud patříte mezi většinu lidí která v dnešní době tráví volné chvíle na Instagramu (tak jako já), pak je tento článek přesně pro vás. Včera jsem projížděla Instastories lidí které já osobně sleduji a najednou jsem se zarazila. Proč sleduji tuto slečnu? A proč tady toho? A tuhle? Najednou jsem to nechápala. Proč konzumuji obsah někoho, kdo mě vůbec nezajímá a akorát ve mě vzbuzuje smíšené pocity? Je to kvůli tomu že jsem kdysi zmáčkla tlačítko “Follow” a teď je zkrátka součást mého Instagramového života aniž bych o tom přemýšlela?

Ano, je to přesně tak.

Sledujeme někoho jen ze zvyku nebo z nějaké falešné představy že ho musíme sledovat.

Přece musíme být v obraze co zrovna dělá a jestli nám něco neuniká. Ale zamysleli jste se někdy nad tím jestli tohoto konkrétního člověka opravdu chceme sledovat a chceme být součástí jeho komunity kterou denodenně ovlivňuje?

Některé osobnosti na internetu – převážně celebrity – mají tak odlišné životy od našich, že se jim v počtu luxusních aut a kabelek nikdy nemůžeme rovnat. A pokud jste ten typ člověka který se v tom utápí a říká si proč nemá také tak luxusní život, raději tyto osobnosti přestaňte sledovat. Říká se – co oči nevidí, to srdce nebolí a v tomto to platí dvojnásobně.

To samé platí u nejúspěšnějších blogerů/youtuberů. Pokud je sledujete kvůli tomu že je máte rádi a inspirují vás, tak je to v naprostém pořádku. Jestli je ale sledujete a říkáte si – sakra proč já nemám tak hezké oblečení, drahou kosmetiku, spolupráce s firmami a pod., pak je raději opusťte.

Sledujte jen lidi kteří vás baví, inspirují či nějakým jiným způsobem obohacují. A všem ostatním dejte raději “Unfollow”.

Nedělejte věci které vás ubíjí, a naopak se zaměřte na věci které ve vás vzbuzují pozitivní myšlení. Mnoho Instagramových profilů působí naprosto perfektně, jako nějaký ideální svět, který je ale ve skutečnosti úplně jiný. Nenechte se tím ošálit a berte to trošku s rezervou. Já osobně mám ráda Instastories, ve kterých má alespoň člověk možnost poznat skutečnou osobnost daného influencera. Neříkám že úplně, ale trošku jo. Lidé si tam nedávají tolik pozor na to co publikují, protože veškerý obsah zmizí za 24 hodin. Já na Instastories přidávám příspěvky poměrně často, a dokonce i občas sleduji toho kdo sleduje mě – tomu říkám stalking na druhou :).

Na závěr chci říct že budu moc ráda když budete sledovat můj Instagram, ale pouze za předpokladu že vás bude bavit a inspirovat a v žádném případě ve vás nebude vyvolávat negativní emoce. S láskou Simi