Tvarováno dle matčina prsu – kojenecká lahvička

Když jsem začala pořizovat dětskou výbavičku pro našeho E., nedílnou součástí byly také dudlíky a lahvičky. Na dudlíky jsem slyšela mnoho názorů – někteří lidé tvrdí že negativně ovlivňují proces kojení, jiní zas že to nemá na kojení žádný vliv a dudlíky používají běžně. Já osobně zatím nevím jestli dudlíky budeme používat a nebo ne, ale rozhodně je nechci dávat první dny než si na kojení zvykneme a budeme vědět co a jak (já i miminko). Kojeneckou láhev je ale potřeba určitě pořídit (a né jednu). Může se stát že budu odsávat mléko do zásoby a poté ho já nebo manžel musíme dát miminku v lahvičce. Kojenecké láhve jsou také potřeba až budeme chtít aby si miminko odvyklo od kojení.

Na trhu existuje mnoho značek lahví a né všechny vzbuzují mou důvěru (speciálně ty vyráběné v Číně), proto jsem hledala lahvičky doporučovány pediatry a porodními asistentkami. Velmi mě zaujala láhev NUK Nature Sense, u které je savička tvarována dle matčina prsu. Savička má několik malých otvorů, které jsou modelovány podle mléčných kanálků v ňadru. Díky extra široké a flexibilní opoře pro rty se dítě může přirozeně přisát, zatímco inovativní antikolikový otvor umožňuje pití bez zbytečných přestávek a tím zabraňuje polykání vzduchu. Mimořádně měkká zóna savičky je flexibilní a přizpůsobuje se ústům podobně jako bradavka.

Tyto lahvičky jsou vyrobeny z vysoce kvalitního a odolného polypropylenu a neobsahuji BPA. Díky extra širokému hrdlu se snadno plní i čistí. Podle nezávislých testů provedených v Německu v roce 2016 tuto savičku přijalo 92 % dětí, 99 % maminek by lahvičku doporučilo dál a 98 % dotázaných porodních asistentek a pediatrů potvrdilo jemnost a přirozený pocit jako z matčina prsu.

Láhev má savičku vhodnout pro děti do 6 měsíců, dají se k ní pořídit ale i další savičky ideální pro děti od 6 do 18 měsíců, např. tato.

Těším se až lahvičku vyzkoušíme ale hlavně doufám, že ji ze začátku nebudeme moc potřebovat protože budu plně kojit. Člověk ale nikdy neví jak to příroda zařídí a je lepší být připraven. S láskou Simi