Prsní olej a masáž hráze

V těhotenství naše tělo čelí mnoha změnám a jednou z nich je také napínání a roztahování kůže. Pokožka se doporučuje pravidelně mazat, aby se zamezilo vzniku strijím, ale také aby byla vláčná a dostatečně vyživená. Já osobně si oblast bříška a prsou mažu již od začátku těhotenství, ale nyní jsem se ještě více zaměřila na ňadra, které se doporučují i jemně masírovat. U konce těhotenství těsně před porodem se doporučuje najít si alespoň pár minut a jemně prsa masírovat špičkami prstů směrem ke dvorci. Pro tento rituál je vhodné zvolit nějakou přírodní kosmetiku s BIO certifikací, která je bez nežádoucích chemických látek. Já nyní používám Prsní olej Saloos a jsem s ním moc spokojená, i když mi hrozně rychle mizí. Mažu si ho každý večer po koupeli a poté ho nechám ještě chvíli působit. Prsní olej prokrvuje a prohřívá tkáň a tím podporuje tvorbu a uvolňování mléka. Zároveň prsy změkčuje a pomáhá zabránit potížím při kojení, předchází vzniku tvrdých, citlivých a zarudlých bulek. Také ulevuje napnutým prsům.

S kojením zatím žádné zkušenosti nemám, ale myslím si že ze začátku to může být poměrně náročné, obzvlášť pokud má žena velmi citlivé bradavky. Vše se ale dá zvládnout a pevně věřím, že nám to také nakonec půjde.

S blížícím se termínem porodu se také doporučuje začít masírovat hráz. Uvádí se že pravidelná masáž hráze zvyšuje šanci na přirozený porod bez nutnosti nástřihu hráze. Opět bych v tomto doporučovala používat pouze přírodní oleje – např. olej na masáž hráze od Saloos. Pro dostatečné uvolnění pokožky je vhodné provádět masáž (oblast hráze) 4-5x týdně 5 až 10 minut, nejlépe po koupeli či sprchování, kdy je pokožka uvolněná a poddajnější. Olej pokožku zvláční a pomáhá zvýšit její elasticitu.

Pokud pravidelně sledujete můj blog tak víte, že přírodní kosmetiku Saloos mám velmi ráda nejen kvůli tomu že je to česká značka, ale také proto že příjemně voní a dobře se roztírá. Lze ji sehnat v drogeriích a nebo za lepší cenu na internetu, např. na Notinu.

S láskou Simi