Zdravé vánoční cukroví

Dnes je 1. adventní neděle, a tak jsem se rozhodla pro vás natočit nové video s recepty na zdravé vánoční cukroví. Podívejte se a nechte se inspirovat:

Recept na vanilkové rohlíčky (cca 2 plechy):

100 g namletých lískových oříšků

200 g špaldové hladké mouky

100 g kokosového oleje

2 žloutky

100 g kokosového cukru

voda dle potřeby

vanilkový a moučkový cukr na obalení

Všechny ingredience důkladně promícháme a vypracujeme těsto. Těsto poté zabalíme do potravinové fólie a necháme odpočinout v chladu minimálně 1 hodinu. Poté z těsta vytvarujeme rohlíčky a pečeme na pečícím papíře v troubě na 180 stupňů dozlatova zhruba 7 min. Ještě teplé ale ne horké rohlíčky obalujeme v moučkovém a vanilkovým cukru a necháme vychladnout.

Recept na “linecké” cukroví (cca 35 ks):

200 g hladké špaldové mouky

1 žloutek

80 g kokosového oleje

50 g kokosového nebo třtinového cukru

trošku vody dle potřeby

marmeládu na slepování upečeného cukroví

Všechny ingredience smícháme opet v míse a vypracujeme těsto. Těsto zabalíme do potravinové fólie a necháme odpočinout alespoň 2 hodiny v chladu. Pote těsto vyválíme na tenkou placku a vykrajime kolečka srdíčka apod. Pečeme na pečícím papíře v rozehřáté troubě na 180 stupňů dozlatova, zhruba 8 min. Po vychladnutí slepujeme marmeládou. Hotové linecké necháme pár dní odležet, pokud vám do té doby teda vydrží ;). Cukroví nechutná úplně stejně jako klasické, ale přesto je moc dobré takže ho určitě vyzkoušejte. S láskou Simi