Jak pečuji o pokožku v těhotenství?

Těhotenství, porod a následné období kojení kladou na ženské tělo veliké nároky. Možná jste si všimli v mém minulém článku, že v poslední době ráda vyhledávám přírodní BIO kosmetiku. Je to logické, v těhotenství si totiž asi každá žena začne více dávat pozor na to co jí, ale také na to co si aplikuje na pokožku. Přes kůži se nám do těla dostává mnoho látek, jak těch příznivých tak i těch nežádoucích. A vzhledem k tomu že máme možnost volby zda použít přírodní produkt a nebo produkt plný chemie, neměli bychom moc dlouho přemýšlet.

Každým týdnem pozoruji jak se mé tělo mění, bříško roste a roste. Napíná se a odolává pohybům miminka. Nikdy předtím jsem se tolik nemazala jako nyní. Minimálně jednou denně používám olejíček na břicho a ňadra. V současné době mi vyhovuje Těhotenský pěsticí olej od české přírodní kosmetiky Saloos. Olej je krásně mastný, ale dobře se vsakuje do kůže. Při pravidelném používání může zlepšit pružnost pokožky a předcházet striím. I přestože jsem slyšela že strie jsou dány také geneticky, nechci to nechávat náhodě a své tělo si poctivě mažu.

Jak říká moje maminka “Kdo maže, ten jede!” a tím se také řídím.

Zatím se žádné strie neobjevily tak snad to tak bude i po porodu. Vůně olejíčku je velmi příjemná, je jemná a ničím drastická. Jedinou nevýhodou je že olejíček brzy mizí, protože ho mažu na opravdu velké plochy :).

Co se týče sprchování, všimla jsem si že mě některé sprchové gely poměrně dost vysušují a tak i když se mažu olejíčkem každý den, měla jsem na těle suchá místa – hlavně v oblasti ňader. Saloos má v nabídce také přírodní Těhotenský sprchový olej, a tak jsem ho hned vyzkoušela. Musím říci že pokožka je po aplikaci krásně hebká, nevýhodou opět je že sprchový olejíček velmi rychle mizí. Já osobně jsem zvyklá spíše na sprchové gely a proto mydlit se olejem je takový zvláštní pocit, ale asi jde pouze o zvyk. Vůně je stejná jako u pěsticího oleje, příjemná, ničím neruší.

Po podrobném pátrání jsem zjistila, že existují také speciální prsní oleje a oleje na masáž hráze. Chystám se je také vyzkoušet, ale o tom vám napíšu zase příště.

P.S.: Pokud nevíte co to je masáž hráze, tím lépe pro vás. Já jsem to také nevěděla ale v těhotenství se doporučuje, takže vzhůru do boje! S láskou Simi