Přírodní kosmetika – luxus a nebo nutnost?

V poslední době začínám více vyhledávat přírodní kosmetiku. Těžko říci zda je to tím že jsem těhotná a musím tak brát ohledy už i na naše mimi, a nebo tím že kdykoliv se bavím s mamkou, promlouvá mi do duše ať nekupuji klasickou kosmetiku. Prý jsou v ní obsaženy zdraví škodlivé chemikálie. Já sama se nebudu pouštět do chemických rozborů, na internetu existuje mnoho článků na toto téma takže pokud by vás to zajímalo, určitě zapátrejte a dozvíte se víc. Již dopředu ale počítejte s tím, že jakmile se k vám tyto informace jednou dostanou, nebude cesty zpět.

Jak se říká – sladká nevědomost.

Pokud se totiž dozvíte že vám něco škodí, budete to i přesto dělat? Ano, teď možná některé z vás napadne že kuřáci také kouří i když vědí že je to smrtelný zlozvyk, a nebo že obézní lidé stejně jedí chipsy, i když by neměli, ale to je něco jiného. U těchto lidí jde o závislost, kterou těžko sami dokáží překonat. To se ale nedá říci o kosmetice. Na tom přece nemáme vybudovanou žádnou závislost, takže by nám nemělo dělat problém ji změnit. Někteří lidé můžou namítnout, že přírodní kosmetika je drahá a nemůžou si ji dovolit. Uznávám že některé bio značky jsou cenově vyšší, např. DecleorWelleda, Lavera, ale existují i takové, které jsou cenově srovnatelné s klasickou kosmetikou. České drogerie DM nebo Rossmann mají každá svou vlastní Bio značku, která je cenově velice přijatelná. Produkty dokonce i pěkně voní, takže je radost je používat. Má oblíbená bio kosmetika je také od značky Saloos, což je česká společnost vyrábějící přírodní kosmetiku již 20 let. Mnoho přírodní kosmetiky můžete pořídit i přes internet, např. na Notinu. Podle mé mamky je hlavně podstatná jedna věc.

Něco co si dáváme do pusy každý den.

Zubní pasta. Opět na toto téma existuje mnoho článků, takže pokud máte pár večerů volno, doporučuji načíst. Nám vyhovuje zubní pasta All Nature Neem, kterou mi mamka vždy nosí (lze sehnat v alternativních obchodech s kosmetikou). Chuťově velmi dobrá a ze začátku mi přišla že nepění, ale po chvíli pění opravdu dostatečně.

Nechci tvrdit že používám pouze a jen bio kosmetiku.

Stále mám velké mezery u produktů na líčení. Zavedla jsem si svou make up rutinu a těžko se k ní hledá alternativa, ale věřím že když člověk opravdu chce a zkouší, najde i přírodní produkty které mu budou vyhovovat a vytvoří dokonalý look.

Co se týče vlasové kúry, zamilovala jsem si značku Kérastase, která se dala již také přírodní cestou. Řada Aura Botanica obsahuje 98 % složek přírodního původu, bez silikonů, sulfátů a parabenů. Nemá sice Bio certifikaci, ale i tak obsahuje o mnoho méně škodlivých látek než klasické šampony. S láskou Simi

123