Skin – Body – Mind

Když jsem se kdysi seznamovala s jógou a meditací, zaujal mě kurz na instruktora Body & Mind, který jsem následně i absolvovala. Stala jsem se tak certifikovanou instruktorkou s možností předcvičovat pomalá cvičení pro veřejnost, ale nikdy jsem se k tomu neodhodlala. Důvod byl jasný – chtěla jsem hlavně cvičit, ale když jste instruktor tak již téměř necvičíte. Chodíte mezi lidmi a vysvětlujete jak mají cvičit, opravujete je aby si cvičením neubližovali. Alespoň tak by to správní lektoři měli dělat.

Měla jsem k tomu velký respekt. Nejen že jsem si nebyla jistá zda bych to dobře vysvětlila, ale také jsem se bála aby si někdo na mé lekci neublížil.

Navíc, co si budeme povídat, to byla velmi nejistá forma obživy. Nakonec jsem tento kurz pojala jako svůj seberozvoj, jako něco co mě obohatilo a z čeho jsem pak ještě dlouho čerpala a čerpám dodnes.

Po nějaké době jsem si udělala kurz na výživového poradce, opět s ideou že budu dělat jídelníčky na míru.

Kurz mě velmi bavil a obohatil můj život, ale výživovým poradcem jsem se také nestala. Né že by nebyla poptávka po mých jídelníčcích – za což vám chci moc poděkovat a omlouvám se, jestli jste ho ode mě někdy chtěli a já to odmítla, ale šlo spíše o to že jsem si to vyzkoušela a nebavilo mě to. Nepřinášelo mi to zas takovou radost a navíc mě sakra nebavilo počítání kcal, gramů tuků, sacharidů a bílkovin. Ono se to na první pohled nezdá, ale vytvořit správný jídelníček na míru, ještě tak aby dotyčnému chutnal a byl ho časově schopný dodržovat, je poměrně věda.

Navíc já sama se neřídím tabulkami. Už ne.

Pokud člověk potřebuje zhubnout, jídlo je potřeba ze začátku počítat a vážit, ale postupem času už to má “v oku” a ví, kolik je např. 100 g ovesných vloček.

Dle mého názoru je jídelníček na míru vhodný do začátku, kdy si člověk potřebuje vytvořit nový stravovací režim, ale nelze se jím řídit příliš dlouho. Člověk si pak nemůže dát ani jednou za čas domácí koláč a to je přeci smutné.

Meditace je pro mě stále jedna velká neznámá. Sice jsem k ní trochu přičichla, ale aktuálně není součástí mého života tak moc jak bych si přála. Po absolvování kurzu Search Inside Yourself jsem v tom viděla obrovský smysl a často jsem meditovala, ale postupně jsem přestávala. Mám problém že považuji meditaci za luxus, občas i za ztrátu času. Když mi někdo řekne že medituje 1 hodinu denně tak mi ihned do hlavy naskočí, že je to obrovská ztráta času. Přitom já denně “zabiju” o dost více času prokrastinací na telefonu a to mi divné nepřijde. Obdivuji každého kdo má meditaci jako svůj denní režim a přála bych si to jednou také tak mít.

Můj nedávný pokus o zahrnutí meditace do mého života nebyl moc úspěšný. Na začátku těhotenství jsem si říkala, jak bych chtěla meditovat každý den a trošku se vyklidnit. Našla jsem si 10-ti minutovou nahrávku na Youtube pouze s gongem který oznamuje začátek a konec a meditovala jsem dva dny. Třetí den jsem se odvážila na 20-ti minutovou. Vše probíhalo skvěle a cítila jsem se jako znovuzrozený člověk létající na obláčku, ale u konce meditace se něco stalo. Můj milovaný manžel si pustil ve vedlejší místnosti nahlas film a mě to totálně rozzuřilo. Teď prosím nehodnoťte kdo byl na vině, museli byste znát celou situaci abyste to mohli posoudit, ale jde mi spíše o to proč jsem se tak rozzuřila. Vždyť jsem byla po 20 minutové meditaci, krásně vyklidněná a spokojená sama se sebou… a pak tohle. Takový nával vzteku, neuvěřitelné. Meditace by nám měla pomáhat být v klidu nejen při ní, ale hlavně i v průběhu dne. Měli bychom z ní čerpat pozitivní energii a povznést se nad každou maličkostí. To se ale tentokrát nestalo. Nevadí. Sice jsem si s meditací dala zas trošku pauzu (paradoxně si teď připadám více vyklidněná), ale někde uvnitř sebe sama vím, že jednou k ní budu opět hledat cestu.

Body & Mind jsem probrala. A co pro mě znamená Skin?

Kůže je největším orgánem lidského těla. Neslouží pouze jako ochranný štít našich svalů a kostí, ale je pro nás také důležitým ukazatelem co se děle uvnitř našeho těla.

Skrz kůži do našeho organismu mohou pronikat určité látky, jak ty prospěšné tak i zdraví škodlivé. Já jsem své kůži nevěnovala dlouho žádnou pozornost a je tomu teprve pár let zpět, co jsem začala vidět své první vrásky. Najednou si člověk uvědomí, že naše kůže nebude vypadat vždy tak jako teď, ale že bude stárnout a je potřeba se o ni začít starat.

Spojení Skin – Body – Mind jsem poprvé viděla u 73 leté francouzské šarmantní dámy Solange, která založila kocept přírodní kosmetiky Decleor. Solange měla obrovskou auru a jiskru v oku, kterou si budu pamatovat ještě hodně dlouho. Donutila mě zamyslet se nad tím co si dávám na obličej a ruku na srdce, né vždy to je 100% přírodní. Propojení přírody, kosmetiky a sebelásky mě natolik ohromilo, že jsem některé postupy zahrnula do své denní rutiny, např. ruční lifting obličeje proti vráskám.

Věnujte se sami sobě, udělejte si čas na malé rituály které osvěží váš den a zlepší vám náladu. Přihlašte se na kurz který vás zajímá, nikdy toho nebudete litovat a vždy vám to otevře nové možnosti. Mějte se krásně! S láskou Simi

1