Kam se chystáme na líbánky a jaké produkty si s sebou beru na opalování?

Vybrali jsme si malý řecký ostrov Thassos a na něm jeden úžasný hotel Aeolis na samotě u moře. Cesta z pláže bude sice zápřah pro naši fyzičku – hotel se nachází na skále, ale ten výhled z terasy bude stát za to! Já absolutně miluji výhledy na moře, čím vyšší tím lepší. Vydržela bych se na to dívat věčně, a proto jsem se naprosto zamilovala do tohoto místa. Lukášovi se místo také zamlouvalo, protože díky skalnaté pláži bude podmořský život opravdu pestrý a on může celé dny šnorchlovat. Navíc hotel nabízí rozvoz na další písečnou pláž několikrát za den, což určitě využijeme. Stravu jsme zvolili all inclusive, takže vám může být jasné jak se vrátíme po dovolené – šťastní a o několik kilo těžší :). Ale odolejte řecké stravě, kde jsou všechny suroviny čerstvé a velmi chutné. Navíc Řekové se dožívají nejvyššího věku a dle mého názoru je to také díky tomu, že jedí každé jídlo s olivovým olejem.
Zajímavostí je, že na Thassos není možné přiletět a tak se přistává v Řecku ve městě Kavala a poté se jede necelou hodinu trajektem. Ostrov Thassos byl v řecké mytologii sídlem bájných Sirén, které svým tancem a zpěvem lákaly námořníky k návštěvě ostrova. Přikládám jednu fotku z hotelu, která mě naprosto okouzlila a doufám, že si jednu takovou budu moci také brzy pořídit!

 

 Jelikož jsem se letos skoro neopalovala, moje kůže je poměrně bílá a na sluníčku budu začínat s UV faktorem 50. Pro tuto příležitost jsem si potřebovala vybrat nějaký kvalitní opalovací krém a nakonec si pořídila suchý opalovací olej Bioderma SPF 50+, který je určen pro citlivou alergickou pokožku a je skvělý také pro Lukáše, který nemůže s tetováním na slunce. Olej se skvěle aplikuje a krásně voní. Cena je sice o něco vyšší, ale Biodermu považuji za jednu z nejkvalitnějších značek a pokud jde o pobyt na slunci tak se určitě nevyplácí šetřit.

 

Zhruba po týdnu kdy bude naše pokožka zvyklá na sluneční paprsky již bude stačit UV faktor 20 – 30. Pro tuto příležitost jsem si pořídila Sun Bronz opalovací máslo s bio arganovým olejem a betakarotenem, díky kterému pokožka krásně ztmavne. Zjemňující oleje s vitamínem E chrání před vysušováním a stárnutím pokožy, beta-karoten napomáhá dlouhodobému zhnědnutí pokožky. Arganový olej je díky svému složení nazýván elixírem krásy a mládí. Přípravek je voděodolný, snadno se roztírá a obsahuje ochranný faktor 20. Má velmi příznivou cenu.

 

 

Pro případ že bychom to na slunci přehnali a potřebovali zklidnit naši pokožku jsem pořídila Kozí mléko po opalování Vivapharm. Kozí mléko s chladivým efektem mléčných proteinů a zklidňujícím panthenolem účinně hydratuje a regeneruje podrážděnou a zarudlou pokožku. Předchází jejímu loupání a prodlužuje efekt opálení. Přestože jsem se poměrně bála jak produkt bude “vonět”, úžasně mě překvapil protože dle mého názoru voní jako vanilka nebo kokosový olej. Rozhodně doporučuji pořídit!

 

 

Jako další produkt po opalování jsem zvolila Aloe vera chladivý gel, který obsahuje vysokou koncentraci extraktu Aloe vera (97%). Gel působí blahodárně na podrážděnou pokožku, příjemně chladí, osvěžuje a zklidňuje. Je také vhodný na různé drobné oděrky, po bodnutí hmyzem či po holení a depilaci. Snadno se vstřebává a zanechává příjemně chladivý pocit. Mně naprosto nadchnul jak aplikací, tak vůní která mi připomíná mentolky. Cena je naprosto bezkonkureční, tudíž ho doporučuji pořídit každému kdo se chystá na dovolenou.

 

 

Toto byly mé tipy co si s sebou vzít na opalování a po opalování a také kam se chystáme na líbánky. Doufám že někoho z vás inspirují a že si díky tomu užijete vaši dovolenou. My se na Thassos moc těšíme, tak nám držte palce ať vše vyjde a sledujte můj Instagram, kde se nějaké fotky z dovolené brzy objeví ;). S láskou Simi