Jak pečuji o poškozené nehty?

 

Kdysi dávno jsem dostala “skvělý nápad” nechat si udělat umělé nehty a od té doby mám s nehty velké problémy. Jsou křehké, třepí se a lámají. Jediné co mi na ně pomáhá je delší pobyt u moře, po kterém mám nehty zas krásně pevné. Jakmile se ale vrátím zpět do Čech, problémy s třepením opět nastanou. Nedávno mi moje kamarádka dělala manikúru a díky tomu jsem si uvědomila, že je na čase se o nehty trošku více starat než je jen lakovat. Speciálně teď před svatbou řeším všechny tyto věci nějak vážněji a snažím se, abych na svůj “den D” vypadala co nejlépe.
Nakoupila jsem tedy zásoby výživových doplňků (biotin, zinek, hořčík, atd.) a pořídila speciální produkty, které by měly s kvalitou mých nehtů pomoci.

Podívejte se krok za krokem jaké produkty používám:

Olejíček nanáším na odlakované, umyté a vysušené nehty. Je ideální pro křehké a nerovné nehty, suchou nehtovou kůžičku a záděry. Nikde jsem nenašla uvedené jak dlouho by měl olej na nehtech působit, ale dle mého názoru čím déle tím lépe. Když mám více času tak ho nechávám působit zhruba půl hodiny, většinou je to ale 5 – 10 minut. Poté si ruce umyju mýdlem a nehty důkladně vysuším. Již v tuto chvíli můžete cítit jak jsou vaše nehty hebké a vyživené. 

 

2. krok: Zpevňující péče na nehty Diamond Strength Instant Nail Hardener od Sally Hansen

Zpevňovače nehtů už nějakou dobu používám a musím říci, že bez nich bych si již nedovedla představit lakování nehtů. V tuto chvíli mám Diamond Strength od Sally Hansen a jsem s ním spokojená. Nehet je po aplikaci okamžitě pevnější, vyhlazený a nemá tendenci se třepit. Za velké plus považuji i rychlost schnutí, kdy cca za 1 minutu je lak suchý a nehty jsou tak připravené na další aplikaci laku. Samozřejmě že nehty můžeme nechat pouze nalakované zpevňovačem, ale já si na ně ráda dávám ještě nějaký barevný lak.

 

3. krok: Lak dle vašeho výběru

Když už jsem u té Sally Hansen, tak jsem chtěla rovnou vyzkoušet i jejich “gel” lak Miracle 
Má se používat jako podkladový, ale pokud si dáte 2 vrstvy tak je z toho krásný sytý bílý lak, který je naprosto ideální na léto. Za mě spokojenost. Je dobé si dát na závěr ještě průhledný lak, který prodlouží životnost laku, ale nejdřív musíte samozřejmě počkat až vám barevný lak dostatečně zaschne.

 

K tomu aby vám lak dostatečně rychle zaschnul můžete využít tzv. vysoučet laku. Já používám tento od Dermacolu, ale již jsem zkoušela i od Essence a přišel mi podobný. Ihned po nanesení laku si kápněte jednu kapku na každý nehet a vyčkejte. Nehty vám zaschnou rychleji a zabráníte tak nechtěnému otření laku.


Doufám že se vám tento návod na péči o zničené nehty líbil a třeba někomu z vás pomůže. Mějte se krásně a užívejte si letního počasí. 

S láskou Simi

Fotky: beastieboss /@/ gmail