Moje tipy na zdravé a krásné vlasy

1. Před mytím vlasy dostatečně rozčesejte.

Zásada číslo jedna. Není nic horšího než když si začnete mýt nerozčesané vlasy a po umytí zjistíte, že máte místo vlasů námořnické uzly, v horším případě dredy. Nejen že pak vlasy budete složitě rozčesávat, ale také si je zničíte protože určitě alespoň třetinu z nich vytrháte. Udělejte si z toho zvyk a bez rozčesaných vlasů do vany nechoďte.

 

2. Vlažná voda.

Kdysi dávno jsem se dočetla, že na mytí vlasů je nejvhodnější vlažná voda. Samozřejmě jsem si do té doby myla vlasy pouze teplou vodou a divila jsem se, že je mám suché a polámané. Některé zdroje také uvádějí, že horká voda podporuje maštění hlavy. Nevím co je na tom pravdy, ale většina odborníků se shoduje že vlažná voda je nejvhodnější na mytí vlasů a tak to také zkuste.

3. Dostatečně oplachujte.

Speciálně pokud máte dlouhé vlasy, dbejte na to abyste z nich šampon a kondicionér důkladně smyli. Zbytek šamponu totiž může způsobit, že vlasy máte po umytí splihlé a mastné. Dejte si záležet na oplachování vlasů a udělejte to raději vícekrát než méně. Pamatuji že jsem si jednou vlasy špatně opláchla, vysušila a zjistila, že je mám horší než před umytím. Následovalo další umytí a vysušení a až poté bylo vše v pořádku.

4. Nemyjte vlasy každý den.

I přestože se vám vlasy můžou hodně mastit a máte pocit, že je musíte mýt každý den, nedělejte to. Z dlouhodobého hlediska tomu totiž vůbec nepomáháte. Čím častěji si vlasy myjete, tím více se mastí.
Zkuste místo toho např. suché šampony. Já osobně je nepoužívám, ale slyšela jsem že si je hodně lidí chválí. Pokud máte opačný problém a trpíte na lupy, dělejte si alespoň jednou týdně vlasový zábal. Můžete zkusit kokosový, olivový nebo jiný rostlinný olej a uvidíte, který z nich vám bude vyhovovat.

5. Používejte vlasové masky a kondicionéry.

Nikdy jsem na to nebyla, ale dnes bych si již umytí vlasů nedovedla představit bez vlasové masky. Již po nanášení masky cítíte jak jsou vaše vlasy hebké a hladké, a co teprve po jejím působení. Vlasy jsou jemné na dotek a krásně se lesknou. Ze svojí vlastní zkušenosti můžu doporučit značku Kérastase. Používám Elixir Ultimite na všechny typy vlasů a schválně jsem se teď dívala, kdy jsem o této masce psala článek na blog. Bylo to v prosinci 2016. To jsou již tři měsíce a masku mám ještě tak z poloviny plnou. Stačí opravdu málo, ale efekt je neskutečný. Navíc krásně voní. Není to sice maska za stovku, ale vydrží minimálně půl roku (používám ji každý týden) a vlasy jsou po ní naprosto dokonalé!
Kondicionér používám bio od značky Alverde, ale podle recenzí nyní zkusím Brazil Keratin Bio Volume. Dám vám pak vědět pokud mě nadchne!

6. Jemně vysušte, ideálně bez foukání.

Nevím jak vy ale mě se málokdy stane, že bych nechala vlasy jen tak uschnout bez fénu. Většinou vlasy foukám a ještě i žehlím. Dost často jdu totiž po mytí vlasů ven a tak by nestihly uschnout a nebo by uschly ale měly příšerný tvar. Pokud máte ale možnost, rozhodně je lepší vlasy nefénovat a nechat přirozeně uschnout. Foukáním se vlasy velice vysušují a proto pokud to děláte, řiďte se určitě mým dalším tipem.

7. Před žehlením a foukáním použijte heat protection.

V drogériích nebo na internetu můžete najít širokou nabídku produktů, které vám ochránní vlasy před tepelnou úpravou. Ptáte se jestli skutečně fungují? Těžko říci, ale podle mého názoru je lepší je mít, než nemít :). Začala jsem je používat poměrně nedávno, ale rozhodně mám lepší pocit když si vlasy žehlím. Doporučuji si nějaký pořídit.

8. Vlasové oleje na vysušené konečky.

Miluji. V současné době mám LOréal Paris Elseve olej pro poškozené vlasy a nemůžu si ho vynachválit. Stačí vám vždy pouze kapička, takže celá lahvička vám vydrží snad rok. Krásně vám vyživí konečky a vlasy nebudou působit zničeným dojmem. Navíc vám olejíček dodá lesk a úžasně voní.

9. Kartáč na vlasy.

Když mi Lukáš poprvé donesl kartáč od Tangle Teezer, nechápala jsem co to je a nepřišlo mi to nijak skvělý. Pak jsem ho vyzkoušela na mokré vlasy a už ho nedala z ruky. Používám ho i na suché vlasy, zkrátka pořád. Vlasy vůbec netahá, neničí a krásně rozčeše. Je vodou omyvatelný a podle mě i nezničitelný. Mám i skladnější verzi, kterou s sebou nosím do fitka.

 

Doufám že vám moje tipy pomůžou ke zdravějším a krásnějším vlasům, tak jak to vždy slýcháme v reklamách :). S láskou Simi