Valentýnské tipy jak získat a udržet vaši lásku

Nedávno jsme se s Lukášem pohádali kvůli naprosté hlouposti. Připravovali jsme se vyrazit ven a já se ho zeptala, jestli může najít jeden účet. On si z toho udělal srandu a nehledal ho. Po chvíli jsem se ho zeptala znovu. Zas nic. Když jsem se ho zeptala již potřetí, samozřejmě jsem vypěnila. Lukáš mi poté řekl, že ten účet už je dávno připravený na stole, protože jsem ho o to požádala den předtím. Tak a teď suďte, kdo byl na vině? Lukáš, který mi neřekl že je účet na stole, anebo já, že jsem mu nevěřila že už to dávno udělal?

Na vině je komunikace.

Oba jsme měli dobrý záměr, ale neřekli jsme si o tom. Pokud spolu vzájemně nemluvíme, nedivme se pak, že vznikají nedorozumění. Tyto malé hádky se dějí v našich životech poměrně často a asi se dají změnou naší komunikace redukovat, ale né úplně odstranit. Důležité ale je, jak je společně řešíme. Jak přistoupíme k problému, který právě nastane.

Jak dlouho nám trvá, než se opět usmíříme?

Vypozorovala jsem, že jedním z důvodů proč náš vztah s Lukášem funguje tak dobře je ten, že kdykoliv se pohádáme (většinou kvůli naprosté blbosti), ihned se zas usmíříme. Nejhorší co vás může potkat je dlouhá tichá domácnost. Oba jste naštvaní, uražení, ukřivdění, zklamaní a nechápete, jak se ten druhý mohl zachovat tak nepředvídatelně. Nikdo neudělá první krok k usmíření a ticho trvá věčně. Vždy si řekněte, čeho tím chcete dosáhnout. Chcete aby partner změnil své chování? Uklidněte se a dojděte si s ním o tom promluvit. Bez výčitek, nářků a citového vydírání. Muži nesnášejí výčitky. A my ženy máme speciální “dar”, že začneme vyčítat i to, co se stalo před měsícem a stále nám to leží v žaludku. Vím že je to těžké, ale kousněte se do jazyku a nechte si to pro sebe. Pokud řešíte jeden problém, netahejte do toho něco jiného.

Když pochopíte logiku mužů, bude pro vás všechno snadnější.

Pokud chcete po muži, aby pro vás něco udělal, např. navrtal poličku, zapojil pračku nebo ulovil bizona(!), hezky ho o to požádejte s dostatečným předstihem. Muž se přetrhne aby to pro vás udělal, ale musí se na to psychicky připravit. Nechte to na něm. Pokud se nějaký čas nebude nic dít, nenápadně mu to opět připomeňte. Vím že to je těžké (proč musí být všechno tak těžké?!), vím že bychom nejraději začaly křičet jak je možné, že to ještě neudělal, ale tím nic nedocílíme. Vždy se nadechněte a zeptejte se samy sebe, co tím chcete dosáhnout. Chcete se rozhádat a zajistit, že ta polička nebude nikdy navrtaná a nebo chcete dosáhnout toho, abyste měli poličku. A pokud vás štve, že to vašemu muži musíte říkat a že to sám nevidí, tak se od toho odprostěte. Jestli něco chcete, musíte si o to říci. Váš milý vám do hlavy nevidí a to co vám přijde životně důležité může jemu připadat jako naprosto nepodstatná věc. Také nepředpokládejte že sám iniciativně začně vylepšovat váš byt. Vy mu o to musíte říci, on to pro vás udělá.
Mít láskyplný a harmonický vztah není samozřejmost, musíte pochopit co dělat a také nedělat tomu druhému a jak o vaše spylnutí duší pečovat.
Zde jsou mé Valentýnské tipy:
1. Zjistěte jaké domácí práce vašemu muži vadí nejméně a ty ho pak nechte dělat. U nás je to tak, že Lukáš rád vaří a já uklízím (sice nerada, ale někdo to udělat musí :D)
2. Mějte své pravidelné rande. I když s Lukášem bydlíme již téměř rok, stále chodíme pravidelně na naše páteční večeře ven.
3. Dělejte si navzájem dobře. Můžete si koupit maličkosti o kterých víte, že má ten druhý rád a nebo udělat překvapení.
4. Smějte se spolu. Mějte svůj vlastní humor, který nikdo kromě vás nepochopí. Vymyslete si přezdívky a jen tak spolu blbněte.
5. Nevzdávejte se vašich koníčků a přátel. Samozřejmě že na prvním místě vždy musí být partner, ale neměli byste se uplně vzdát toho, co vás baví. Naopak se na sebe budete více těšit, pokud jeden večer strávíte s přáteli.
6. Důvěřujte si. Pokud ve vašem partnerovi nemáte 100% důvěru, je něco špatně. Měli byste si být jisti, že váš partner pro vás chce vždy jen to nejlepší a za žádnou cenu neudělá nic, co by vám mohlo ublížit. Jestli to tak nemáte, zkuste si o tom v klidu promluvit a zjistit, proč máte pochyby a obavy. Nesmí se z toho stát ale vyčítání. Pokud vás parner miluje, podpoří ve vás důvěru a udělá vše pro to, abyste mu věřila.
7. Mluvte o vaší budoucnosti. O tom, jaké máte představy a kam chcete společně směřovat. Měli byste mít jasno v tom, zda chcete společně založit rodinu, kolik chcete mít dětí, kde chcete bydlet, jestli budete mít domácí mazlíčky atd. Čím dříve si tohle ujasníte, tím lépe předejdete budoucím neshodám.
Čím vašemu drahému zvednete náladu (a asi i něco jiného 🙂
 
 
Přeji vám krásného Valentýna a hodně lásky! S láskou Simi