Jak se zbavit stresu + Co mi pomáhá proti vráskám?

Stres je součástí našeho života a každý ho vnímáme jinak. Někdo intenzivněji při každé maličkosti, někdo si ho vůbec nepřipouští k tělu. Přesto se mu nelze úplně vyhnout a každý z nás mu alespoň občas čelí. Díky stresu jsme totiž schopni přežít v krizových situacích. Stres se nám ale bohužel objevuje i tehdy, kdy nám nejde zrovna o život. Stačí že nás zkouší učitel z matematiky a nebo nás čeká nějaká důležitá pracovní schůzka. 

Proč je stres tak nebezpečný?

Při stresu se v těle tvoří různé chemikálie a pokud se jich nezbavíme, působí na tělo jako jedy. Ze stresu, spěchu, zloby, egoismu, arogance, lačnosti, cynismu a v podstatě ze všech negativních emocí se v těle ukládají jedy. Čím více se toho v našem těle nashromáždí, tím dříve se nám nejspíše projeví zdravotní problémy. Jak z toho tedy ven? Jak můžeme odstranit nežádoucí účinky stresu?

Tělesný pohyb je jedna z nejúčinnějších zbraní proti stresu (včetně sexu!)

Během pohybu se v těle tvoří chemické reakce, díky kterým se tělo očisťuje. Potíme se a vyplavujeme tak všechny nežádoucí látky. Navíc se při cvičení uvolňuje hormon endorfin, který způsobuje že se nám zlepší nálada a cítíme se klidnější a uvolněnější. Pokud se na vás navalí stres, je zcela jedno zda si půjdete zaběhat, do posilovny a nebo na jógu. Důležité je to ze sebe dostat a neukládat si to v těle.

Hluboký nádech a výdech můžete udělat i v rychlosti na toaletě…

I když je pravda, že né vždy to může být super (voňavý) zážitek 😀. Ale rozhodně vám to pomůže a o to přeci jde! Když jste s nervy v koncích, nevíte jak dál, odskočte si na toaletu a zklidněte se. Vydýchejte se, udělejte hluboký nádech do břicha. Obrovsky se vám uleví. Zjistíte že nejde o život a že ať se stane cokoliv, bude to v pořádku. Vy to zvládnete. Zklidněte se a vraťte se na místo již plni vnitřního klidu, který si za každou cenu snažte zachovat.

 Relaxujte – buďte trošku sobci a udělejte si 20 minut denně pouze pro vás

Ať už si dáte horkou vanu, přečtete pár stránek z vaší oblíbené knihy, půjdete na procházku, do sauny a nebo jen tak lehnete a budete koukat do blba, udělejte to. Nejdůležitější je to udělat sám a v tichu. Jen já, já a zase já. 20 minut zvládne naprosto každý. Jde o to abyste během toho dosáhli vnitřního klidu a uvědomění, že vše je v pořádku. Že ať už máte jakékoliv problémy, nějak to dopadne a nakonec se to vyřeší. Bude zas dobře. Uvěřte vašemu vnitřnímu hlasu který se tam ve vás někde hluboko skrývá a přesvědčte se, že je na tom světě přece jen krásně. Udělejte to alespoň na tu malou chvilku, ze které pak můžete čerpat celý den. Já jsem od začátku ledna začala chodit do sauny a naprosto si to užívám. Jedině tak přežívám ty kruté zimy, které nás nyní zasáhly :). Navíc si po sauně uvědomím jak je můj život skvělý, i když si na něj vlastně věčně stěžuji. Je důležité mít tyto momenty uvědomění, které vám otevřou oči a donutí vás být vděční za to vše co ve svém životě máte (i vlastně nemáte).

A pokud neustále krčíte čelo a máte vrásky od smíchu tak jako já, tak tady je pár tipů co používám proti vráskám:

 
1) Noční zpevňující a protivráskový krém s liftingovým efektem od Vichy
 
Upřímně jsem se při kupování tohoto krému cítila trošku jako padesátiletá dáma, ale na druhou stranu pokud s tím svým čelem nezačnu brzy něco dělat, budu tak brzy i vypadat. Moje mamka mi vždycky říká, že mi na čelo nalepí lepicí pásku abych to tak nekrčila :). Nikdy jsem nepoužívala žádné krémy a ani mi to není nějak extra příjemné, ale na druhou stranu vím že je to potřeba, obzvláště v těchto vysokých mrazech. Tento krém používám každý večer po sprše, kdy je pokožka hezky vláčná a jemná. Příjemně voní a to dokonce i Lukášovi, který je na vůně poměrně vybíravý. Používám ho zatím pár týdnů a těžko říci jestli je to sugesce, ale přijde mi že vrásky mizí (a nebo je přestávám vidět, to je také možnost :D). Každopádně mám s Vichy kosmetikou velmi dobré zkušenosti a můžu vřele doporučit.
2) Bio Arganový olej od Saloos
 
Saloos je moje srdcovka. Tuto českou přírodní kosmetiku používám již několik let a mám k ní důvěru. V poslední době jsem si oblíbila arganový olej, který skvěle hydratuje pleť a má antioxidační účinky. Lahvička má speciální kapátko, kterým si můžete určit vždy tu správnou potřebnou dávku. Olej nanáším na obličej a ruce kdykoliv je potřeba. Nemá žádnou vůni takže je naprosto neutrální a nikoho neurazí. 
3) Vyhlazující báze pod make-up od Dermacol
 
Nikdy bych nevěřila že něco takového jako je báze pod make-up dokáže tolik změnit konečný vzhled. Bázi nanáším jako první, poté korektor na kruhy pod očima, nakonec pudr, make-up a tvářenku. Báze naproto dokonale vyhlazuje moje vrásky okolo očí, které jsou nejvíce vidět když si na ně dám pudr. Občas se mi stane, že si ráno ve spěchu zapomenu dát bázi a rovnou si nanesu pudr a to se pak nestačím divit! Výrazné vrásky přímo bijí do očí, co naplat že je mám ze smíchu, že :).
Rozhodně jsem ráda že jsem tuto bázi objevila a jen tak se jí nevzdám.
Tady jsou moji tři pomocníci které momentálně používám, možná do budoucna vyzkouším zas něco nového, ale v tuto chvíli mi vyhovují. Můžete je pořídit na Notinu.cz. A co vy, jaké jsou vaše tipy proti vráskám a také na to jak se zbavit stresu? Napište mi to na můj Facebook ZDE. Doufám že se vám článek líbil, v poslední době články nevychází zas tak často ale když už si na něj sednu tak chci, aby měl smysl a něco vám přinesl. Mějte se krásně a budu se těšit na vaši příští návštěvu ke mně na blog! S láskou Simi