Spalovač tuku a superfoods

V nedávné době jsem si vybírala pár výživových suplementů a narazila jsem tam na L-Carnitine. Pokud byste náhodou nevěděli co to je, jedná se o poměrně účinný spalovač tuků. Na kurzu výživového poradenství u Ing. Lukáše Vrány jsem se kdysi učila, že hlavním úkolem této látky v těle je oxidace neboli rozkládání tuků. Tělesný tuk se ukládá v tukových buňkách, ale jako energetický zdroj se spaluje pouze v mitochondriích svalových buněk. Aby se tuk přesunul z tukových buněk do buněk svalových, je zapotřebí právě karnitinu. Platí pravidlo – čím vyšší je hladina karnitinu ve svalu, tím více tělesného tuku se může přesunout a spálit. L-Carnitin si naše tělo dovede vyrobit i samo, ale potřebuje k tomu esenciální aminokyseliny lysin a methionin a účast vitaminů (niacin, pyridoxin, vitamin C a železo).
Prokázané účinky L-Carnitinu:*
detoxikace těla – pravidelné užívání karnitinu pomáhá odstraňovat toxické látky z těla,
– podpora činnosti imunitního systému,
– zlepšení metabolismu glukózy u diabetu typu II
– ochrana srdečně cévního systému
– zvýšení aktivity mozku 
snižuje tvorbu kyseliny mléčné ve svalech – výhoda pro sportovce
– pomáhá spalovat podkožní tuk.
Pokud jste hledali “zázračné pilulky” po kterých se zhubne, tak jste je právě našli! Má to ale jeden háček (jak jinak) – L-Carnitine nejlépe působí při kardio cvičení, takže bez pohybu se neobejdete. Na druhou stranu vám vznikne synergický efekt – dosáhnete lepších výsledků v hubnutí podkožního tuku!

Dále jsem si pořídila BIO mix zázračného superfoods – goji neboli kustovnice čínská, brusinky a moruše bílá. Plody byly zpracovány exkluzivní metodou sušení mrazem, která zaručuje maximální zachování výživových hodnot. Jsou bez přidaného cukru, doslazovány pouze jablečným džusem. Rozhodně je to skvělá zdravá směs kterou můžete přidat do kaší či jogurtů, a nebo si z ní vytvořit Elixír zdraví, o kterém jsem již psala v tomto článku. 

Jako další superfood jsem si objednala bio kokosový olej, který mi v nedávné době došel. Je od značky Purasana a ještě jsem se s tímto balením nesetkala. Jak už nejspíše většina lidí ví, kokosový olej je vhodný na pečení, vaření, smažení, ale také jako krém na ruce či kúra na vlasy. Skvěle bělí zuby!

To byla ukázka mých fitness suplementů které jsem si v nedávné době objednala.
Všechny produkty mám pořízené z eshopu Fit-gold.cz v rámci spolupráce, náplň článku jsou čistě mé názory. Pokud vás nějaký produkt oslovil a chtěli byste si nakoupit, zadejte kód “similife” a dostanete min. 5% slevu! S láskou Simi


*skripta z kurzu Fitsite