Vege Quinoa Burger + Chocolate Cheesecake

Nevím jak trávíte propršené víkendy vy, ale my rádi chodíme na něco dobrého do kaváren či restaurací. Během týdne na to člověk nemá čas, je rád že přijde z práce domů a rychle si něco uvaří na večeři, a tak jsou pro nás víkendy něčím speciálním a snažíme si je užít na maximum. Miluji zkoušet nové jídla a chutě, které jsem ještě nikdy neměla a tak si vždy dávám něco nového. Zajišťuji si tak pestrost svého jídelníčku, protože to je pro mě velmi důležité.
V sobotu jsme byli v Podolce Karlín a ačkoliv nejsem vegetarián, dala jsem si Vege Quinoa Burger. V Podolce si vždy ráda dávám vegetariánské jído protože vím, že je skvěle dochucené a moc si na něm pochutnám. Nevím jak to dělají ale chutná to i Lukášovi, který by si normálně vegetariánské jídlo nedal. Quinoa Burger byl plněný směsí z tempehu a quinoy. Tempeh vzniká fermentací sojových bobů a je plný bílkovin, vlákniny a vitaminů. Uvádí se jako jedna z nejvhodnějších forem sóji pro náš organismus. Já mám nejspíše na sóju intoleranci, ale temphem jako jediný mám ráda. Quinoa neboli merlík čilský je plodina využívaná převážně jako obilovina. Oproti klasickým obilovinám ale neobsahuje lepek a tudíž je vhodná i pro celiaky. Semena jsou dobrým zdrojem vitaminů a bílkovin. Je vhodné ji používat do kaší či zahuštění omáček. Rozhodně stojí za to ji zařadit do našeho jídelníčku a tak jsem ráda, že jsem ji v této formě mohla ochutnat.
Lukáš miluje pizzy a tak si dal pizzu s ančovičkami a bazalkou. No a já se zas neochudím o nějaký ten dezert, a proto jsem si dala čokoládový cheesecake který byl naprosto božský! Ach, jak já tyhle projezené víkendy miluji! A tady se mrkněte na všechny ty dobroty. S láskou Simi