K čemu slouží báze pod make-up?

Určitě znáte mnoho beauty blogerek a youtuberek, které při líčení nikdy nevynechávají bázi pod make-up. Já osobně jsem ji nikdy nepoužívala a ani jsem moc dobře nevěděla, k čemu vlastně slouží. Před líčením jsem si vždy obličej nakrémovala (v poslední době jsem využívala hlavně obličejové oleje) a poté nanesla make-up, pudr a tvářenku. Dost často jsem si ale všímala, že mi díky pudru vylezly vrásky okolo očí (ano budu tvrdit, že mám vrásky od neustálého smíchu :)! Vrásky se tak díky pudru zvýrazní a jsou vidět ještě více, než kdyby člověk nepoužil žádný make-up. Vrtalo mi hlavou co s tím a zda to je vůbec možné odstranit. Ano, po usilovném pátrání jsem zjistila, že tento problém řeší báze pod make-up. Báze totiž pleť krásně zmatňuje, vyplňuje vrásky i póry a skvěle zabraňuje usazování make-upu.
Rozhodla jsem se pořídit si bázi Dermacol Satin od kvalitní české značky, která je na trhu již od 60. let. Úspěšně se prosadila i v Holywoodu a nyní je jednou z nejúspěšnějších českých kosmetik v zahraničí. K filozofii značky Dermacol patří také absence testování na zvířatech.
Když už jsem byla u nakupování na mém oblíbeném Parfums, rozhodla jsem se pořídit si od stejné značky také tekutý make-up proti vráskám Dermacol BT Cell. Oba produkty jsem volila podle recenzí a musím říci, že jsem s nimi zatím maximálně spokojená. Báze má neuvěřitelně jemnou konzistenci a je to skoro jako kdybyste si na obličej nanášeli hedvábí. Make-up sjednocuje barvu pleti, kryje nerovnosti, redukuje tvorbu vrásek a také obsahuje UV faktor 30, takže nám poskytuje ochranu pokud se náhodou zapomeneme namazat opalovacím krémem.
Bázi pod make-up jsem si zatím pořídila v malém balení na zkoušku, ale už teď vím, že se stane dalším nezbytným produktem do mé kosmetické výbavy a brzy si budu pořizovat větší.