Zelený jíl aneb moje první pleťová maska!

 

Nejsem zrovna typ ženy, který by si každý týden dával pleťové masky a na pokožku mazal tuny olejíčků, ale tento zelený jíl mne moc zaujal a chtěla jsem ho vyzkoušet.
Zelený jíl je jedna z nejstarších přírodních surovin, jejíž blahodárné účinky na pokožku jsou známé už z dávné historie. Je to jemně mletá hornina (minerál), který se získává z velké hloubky a díky tomu není znečištěn žádnými škodlivými látkami. Je přirozeným zdrojem hořčíku, křemíku, draslíku, sodíku, vápníku, železa, titanu, manganu a mnoho dalších minerálních a stopových látek.
Používá se pro své detoxikační účinky v kosmetice, kdy z pokožky absorbuje veškeré toxické nežádoucí látky, zbavuje jí mastnoty, vyživuje ji, zpevňuje, vyhlazuje a pomáhá proti akné.
Stačí pár lžic smíchat s vodou (pozor jíl se nesmí dostat do styku s kovem, tudíž ho míchejte pouze dřevěnou nebo plastovou špachtlí) a za chvíli se nám vytvoří pasta, kterou můžeme nanést na celé tělo. Já jsem ji zatím vyzkoušela pouze na obličej a ruce. Ihned po chvíli začnete cítit, jak jíl na pokožce tvrdne a ztrácíte kontrolu nad svou gestikulací. Pleť se krásně natahuje a vyhlazuje. Pastu jsem na sobě nechala působit zhruba 20 minut a poté ji opláchla vodou.
Pleť mi po kúře připadá jemnější a hladší, věřím, že po pravidelném aplikování bude jako dětská prdelka :). Nikdy jsem na pleťové masky nebyla, ale čím jsem starší, tím přicházím na to že je opravdu důležité starat se o naše tělo a pomáhat mu se udržovat ve formě. Více informací o zeleném jílu se můžete dočíst na Saloos a nebo nakoupit přímo na Notino.cz . Pokud chcete vidět mé další kosmetické recenze, podívejte se do kategorie Krása. S láskou Simi