Sedni si, najez se, lehni si – aneb Co chce muž od ženy?

 

Celý život obdivuji to, jak jsou moji rodiče i po 30 letech stále spolu a mají se rádi. Speciálně v dnešní době, kdy se rozvádí každé druhé manželství. Je to opravdu tak těžké udržet si partnerství?
Můj táta mi vždy vtloukal do hlavy, že chlap když přijde z práce, tak chce od ženy slyšet – “Miláčku sedni si, najez se, lehni si”. A moje mamka to pravděpodobně dělala, i když to nikdy nebylo takto -kýčovité-. Spíše mi přišlo, že je to její přirozeností, že chce, aby táta byl spokojený a měl se s ní dobře.
Z jeho dalších slov si vybavuji, že v partnerství se mají dva lidé společně posouvat výše a výše, tzv. povznášet se. To znamená, že žena např. řekne : “Zlato, Ty jsi to tak hezky zařídil.” a muž řekne: “To protože Ty jsi mi pomohla”. Opět to nemusí být takto “přeslazené”, ale ten význam je doufám z toho pochopitelný. Bohužel se dost často v praxi setkáváme s tím, že žena řekne: “Hm, to je dost, že jsi to konečně udělal!” a muž na to odsekne: “Kdybys nebyla tak neschopná, tak už to mohlo být dávno udělané!”.
Vycházet ve vztahu není jednoduché a překonávat společně překážky už vůbec ne. Když máme nějaký malý problém, tak nám začne v hlavě jet myšlenka: “Mám já tohle vůbec zapotřebí? Všude okolo je spousta dalších potencionálních partnerů a třeba by mi s nimi bylo lépe”. Máme možnost odjet do zahraničí a tím pádem se nám rozšiřují možnosti. Dříve to bylo tak, že byl ve vedlejší vesnici pouze Pepa a Karel a tak moc na výběr nebylo. Dnes máme na výběr celý svět. Máme internet. Máme mnoho šancí si vybírat. A proto je tak vzácné, když najdete toho pravého.
A jak víte, že je to ten pravý? To nevíte nikdy… ale nějaký váš vnitřní hlas vám říká, že to je On a chcete s ním být a překonávat veškeré životní překážky, které vám přijdou do cesty. Akceptujete ho se vším všudy, co se v něm skrývá a žijete pro to, abyste ho dělali šťastného. A On vám to musí oplácet stejnou mincí. Partnerství není samozřejmost a pokud se to jednou stane, je zle. Každý den se musí udělat nějaká maličkost, která ho posune někam dál. Je to umělecké dílo, na kterém pracujete každý den a musí se opečovávat a hýčkat si ho. Občas je to dřina, občas je to rozkoš. To vše k tomu patří. A když jsme u toho, co muž od ženy chce, tak bych neměla opomenout sex. A o něm se moc rozepisovat nebudu, protože ho raději prožívám. Vědomě, s rozkoší a se vším, co k tomu patří. Nemůžete ho dělat jen tak, z povinnosti. To by dlouho nefungovalo. Najděte si takového partnera, se kterým to bude rozkoš nejen fyzicky, ale i psychicky.
Sex je totiž naprosto zázračná činnost, jelikož má podobné účinky na tělo jako jóga, meditace nebo aerobní cvičení. Je to všechno v hlavě. S láskou Simi

One Comment

  1. Krásně napsaný článek! Také obdivuju, že naši jsou už spolu 27 let 🙂 Nicméně já se svým současným, teď už manželem 12 let. Je to všechno o porozumění a toleranci. Neříkám, že jsme si nějaké ty krize neprožili 🙂
    Meet My Lovely World

Comments are closed.