Nejchutnější RAW Kuličky! Vánoční cukroví

 
Vánoční cukroví opravdu nemusí být plné mouky, cukru a vajíček. Jde to i jinak, zdravěji. A k mému překvapení a radosti, dokonce to lidem okolo mě i chutná a říkají, ať udělám další. Mluvím teď o nepečených RAW kuličkách, které jsou rozhodně zdravější verzí klasického cukroví.
Jde dělat spousty druhů a opravdu to zvládne i malé dítě. Kuličky jsou nejjednodušší, ale můžete samozřejmě i vytvářet jiné tvary, záleží, jak moc jste zruční :).

Já jsem teď před Vánoci zkoušela několik druhů, tak tady jsou 2 nejlepší recepty:

Banánové RAW kuličky (cca 11ks)

1ks banánu
80 g strouhaného raw kokosu
10 g raw kakaa
2 lžíce agáve sirupu
2 lžíce kokosového oleje
Banán rozmačkáme najemno vidličkou a přidáme ostatní ingredience. Vytvoříme hmotu, ze které pak tvarujeme kuličky. Hotové kuličky obalujeme v kokosu, kakau nebo sezamových semínkách. Uložíme do ledničky a je hotovo! Mňam

Brusinkové RAW kuličky (cca 13 ks)

100g sušených brusinek
60 g vlašských ořechů
60 g raw kokosové moučky
2 lžíce kokosového oleje
2 lžíce agáve sirupu
Vlašské ořechy rozmixujeme najemno v mixéru a přidáme zbytek surovin. Vytvoříme hmotu, podle potřeby ještě přidáme kokosovou moučku a nebo kokosový olej. Tvarujeme kuličky, které pak můžeme obalit v kokosové moučce, a nebo je nechat jen tak. Uložíme do chladu. Opět chutnají naprosto skvěle!
S vytvářením cukroví si pak můžeme ještě dále hrát, můžeme do kuličky vložit mandli a nebo oříšek, obalit to v jemném prášku z mletých pistácií, oříšků, máku, zkrátka čemkoliv, co máte rádi. Výborné raw kuličky jsou také z datlí a nebo švestek.
Určitě experimentujte, je to sranda. Tyto brusinkové raw kuličky vznikly tak, že jsem měla na něco chuť a ve špajzu byly právě tyto suroviny. Tak jsem si řekla, proč to nezkusit a vzniklo z toho skvělé cukroví! Dobrou chuť! S láskou Simi